bubbles gra karciana dla dzieci 4

Matematyczny trening dla najmłodszych, czyli edukacyjna gra karciana dla dzieci „Bubbles”

Edukacyjna gra karciana dla dzieci „Bubbles” to bąbelkowy zawrót głowy. Wszyscy gracze jednocześnie starają się znaleźć kartę z kolorowymi bąbelkami pasującymi wielkością do liczb wyrzuconych na kostkach. Rozgrywki są dynamiczne. Rządzi matematyka — szeregowanie, wykluczanie i dopasowywanie. Są emocje, presja czasu i zabawa. Wygrywa — koncentracja, spostrzegawczość i refleks.

bubbles gra karciana dla dzieci 19

Zawartość

Gra mieści się w kompaktowym pudełku, które idealnie nadaje się, by zabrać w podróż i doskonale sprawdza się jako miejsce do rzucania kośćmi.

bubbles gra karciana dla dzieci 8

W skład gry wchodzą:

 • 4 kości i 1 arkusz z nalepkami na kostki,
bubbles gra karciana dla dzieci 6
 • 24 dwustronne karty (wybór strony wpływa na stopień trudności rozgrywek),
bubbles gra karciana dla dzieci 7
 • instrukcja w kilku językowych wariantach (w tym oczywiście w języku polskim).
bubbles gra karciana dla dzieci 10

Przedział wiekowy

 • sugerowany przez producenta wiek: 6+
 • nasza sugestia: jeśli młodsze dziecko opanowało już przeliczanie do 24 (tym samym porównywanie liczb do 24), śmiało może dołączyć do rozgrywek.
bubbles gra karciana dla dzieci 9

Rozwijane umiejętności

 • matematyczne (odczytywanie cyfr i liczb, liczenie do 24, porównywanie liczebników, układanie ich w kolejności rosnącej lub malejącej)
 • percepcja wzrokowa (identyfikacja kolorów i wielkości),
 • uwaga i koncentracja,
 • spostrzeganie (rozpoznanie i zidentyfikowanie szeregu liczebników z odpowiadającym mu szeregiem bąbelków),
 • refleks.

Charakterystyka rozgrywki

Przed rozgrywką należy wybrać jeden z trzech możliwych wariantów gry.

Do łatwego wykorzystuje się karty z pomarańczową ramką — bąbelki zostały na nich ułożone zgodnie z wielkością. Jeśli chcecie zagrać w „Bubble” z jeszcze młodszymi dziećmi niż sugeruje to wydawca, proponujemy pomóc im w ułożeniu szeregu liczebników, które wypadły na kostkach. Ich samodzielne zadanie polegać więc będzie na znalezieniu karty z kolorowymi bąbelkami (ułożonymi już malejąco) do liczb wyrzuconych na kostkach.

bubbles gra karciana dla dzieci 13

Grając wariantem utrudnionym, należy odwrócić karty szarą ramką do gry — bąbelki różnej wielkości są na nich ułożone w losowej kolejności.

bubbles gra karciana dla dzieci 11

Trzeci wariant to kompilacja dwóch poprzednich — część kart kładziemy rewersem, część awersem.

bubbles gra karciana dla dzieci 12

Po wybraniu wariantu gry rozkładamy 24 karty na stole, a kostki kładziemy obok. Jeden z graczy rzuca czterema kostkami, ale wszyscy starają się jak najszybciej znaleźć kartę, na której kombinacja bąbelków odpowiada układowi liczb na kostce. Największa liczba na kostce to największy bąbelek na karcie, druga największa liczba — drugi co do wielkości bąbelek itd.

bubbles gra karciana dla dzieci 17
bubbles gra karciana dla dzieci 18

Po wyszukaniu odpowiedniej karty, gracz kładzie na niej rękę. Następuje sprawdzenie zgodności kombinacji bąbelków na karcie z liczbami na kostce. Gdy wszystko się zgadza, gracz zatrzymuje kartę.

O czym należy pamiętać:

 • karty kładziemy w widocznym miejscu przed sobą, by pozostali gracze cały czas je widzieli, gdyż karty zdobyte przez graczy mogą posłużyć dalszej grze (i zostać zabrane przez innego gracza).

Gra kończy się, gdy jeden z graczy zbierze 4 karty.

Przykładowa rozgrywka wygląda następująco:

Edukacyjna gra karciana dla dzieci „Bubbles” wydana została nakładem Wydawnictwa Piatnik, szczegóły gry na stronie Wydawnictwa.

Inteligentną rozrywkę zapewnią Wam „Honeycombs – plastry miodu”. Grę poleca m.in. Mensa Mind Games.

honeycombs plastry miodu gra piatnik 1

Polecam także szaloną grę karcianą – „Blue banana” – z pogranicza towarzyskich i logicznych rozgrywek. Trzy warianty, jednoczesna gra wszystkich graczy oraz nieustannie zmieniające się pole rozgrywek (zabierane karty odsłaniają kolejne) sprawiają, że uczestniczy się nie nudzą, przeciwnie — wygrana wymaga stuprocentowego skupienia, refleksu i umiejętności „myślenia odwrotnego”.

blue banana gra karciana 13
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry