kreatywa nauka i zabawa tablica drewniana 35

Uniwersalna drewniana tablica z ruchomymi kafelkami – kreatywna nauka i zabawa

Kreatywna nauka i zabawa dziecka to jedno z wielu pragnień rodzica. A gdy w grę wchodzi edukacja domowa, pomoce takie jak drewniana tablica z ruchomymi kafelkami, pozwalające łączyć przyjemne z pożytecznym, okazują się być świetnym wsparciem dla rodzica-nauczyciela.

Blue-Sky dla czytelników, obserwatorów Przystanku Rodzinka przygotowało promocję – kod rabatowy upoważniający do 10% rabatu w sklepie blue-sky.com.pl Kod: przystanekrodzinka będzie aktywny do końca roku 2022. Promocja nie łączy się z innymi rabatami.

Drewnianą tablicę z ruchomymi kafelkami od blue-sky mamy od niedawna i wciąż odkrywamy jej zastosowanie.

kreatywa nauka i zabawa tablica drewniana 1

Nasz zestaw zawiera drewnianą tablicę, kilka schematów alfabetu, schemat liczbowy, podstawkę do schematów, wycięty i zalaminowany alfabet (duże i małe litery, w zestawie z małymi obowiązuje podział na niebieskie spółgłoski, czerwone samogłoski), fiszki z kategoriami, broszurki z przykładowymi hasłami oraz broszurę z kilkoma propozycjami wykorzystania tablicy.

ciekawe prezenty na dzien dziecka

Ciekawe prezenty dla dziecka – 🔥 top 10 🔥

Z pomocą zestawu kreatywnie można utrwalać znajomość alfabetu m.in. kolejność liter czy zapamiętywanie ich kształtu, w tradycyjny sposób, czyli odzwierciedlając układ ze schematu, uzupełniając alfabetową sekwencję lub układając z pamięci całość.

Pozostając w dalszym ciągu w kręgu językowych kompetencji, sprawdza się również ćwiczenie pamięci słuchowej i np. pisanie krótkich dyktand.

kreatywa nauka i zabawa tablica drewniana 25
kreatywa nauka i zabawa tablica drewniana 26

Świetną zabawą okazuje się popularna gra „Koło fortuny”. Zestaw zawiera listę gotowych haseł i kategorii, które da się ułożyć z dostępnych w zestawie liter.

kreatywa nauka i zabawa tablica drewniana 32

Na tablicy kreatywnie można poćwiczyć wykonywanie działań arytmetycznych, takich jak dodawanie i odejmowanie do 32, ale i porównywanie wartości liczbowych z wykorzystaniem symbolicznych znaków matematycznych.

Drewniana tablica z ruchomymi kafelkami udowadnia, że kreatywna nauki i zabawa jest możliwa. A Wy macie już swoje pomysły z wykorzystaniem drewnianej tablicy? Wymyślajcie własne, bo:

Blue-Sky dla czytelników, obserwatorów Przystanku Rodzinka przygotowało promocję – kod rabatowy upoważniający do 10% rabatu w sklepie blue-sky.com.pl Kod: przystanekrodzinka będzie aktywny do końca roku 2022. Promocja nie łączy się z innymi rabatami.

manipulacyjne ukladanki lewopolkulowe 40

UKŁADANKI LEWOPÓŁKULOWE – moja recepta na sprawny rozwój mowy i myślenia logicznego dziecka.

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry