tony halik ksiazki dla dzieci 2

„Przygoda dzika Toniego Halika” i „Jadą Haliki przez Ameryki”, czyli Tony Halik dla dzieci

Obywatel świata, żądny przygód niepoprawny optymista, bajarz, niektórzy twierdzą, że mitoman, na pewno – inspirujący podróżnik, świetny dziennikarz i filmowiec, czyli Tony Halik. Po sukcesie książki dla dzieci Mirosława Wlekłego „Przygoda dzika Toniego Halika” całkiem niedawno ukazała się kolejna publikacja relacjonująca przygodowe perypetie Mieczysława Sędzimira Antoniego Halika – „Jadą Haliki przez Ameryki”.

Oba tytuły pochłaniają czytelników bez reszty. W obu podróżnicze przeboje budzą zazdrość i inspirują do własnych wędrówek. Każda przypomina, że marzenia się spełniają, ale tylko determinacja, wytrwałość, wiara i entuzjazm pozwalają wcielać w życie pragnienia i fantazje.

Tony Halik dla dzieci? Tylko w takim wydaniu!

Marzy się wam ekscytująca i dzika podróż w tropikalne lasy Brazylii, a może wyczerpująca, ale jakże niesamowita wyprawa w skwarne zakątki chilijskiej pustyni?

Skrycie pragniecie przechadzać się obok złowieszczego wulkan Ekwadoru lub może spokojnie spacerować wśród nowojorskich drapaczy chmur?

A może snujecie plany o wyprawie na krańce Alaski?

Krótko mówiąc, pociąga Was przygoda i różnobarwność świata, a emocje z wypraw nie gaszą Waszego zapału, tylko motywują do dalszej drogi? Świetnie się składa!

Jak nietrudno się domyślić, małżeństwu Halików nie doskwierała nuda. Przeciwnie – organizowane wyprawy stały się częścią ich życia. Podróże palcem po mapie śladami Toniego i jego żony (w drugiej części również ich synka), ich niesamowite perypetie relacjonowane w książkach „Przygoda dzika Toniego Halika” i „Jadą Haliki przez Ameryki” są nie tylko gwarancją mile spędzonego czasu podczas lektury literatury przygodowej najwyższej półki, ale także inspiracją do planowania własnych wypraw – małych i dużych.

tony halik ksiazki dla dzieci 6
tony halik ksiazki dla dzieci 7
tony halik ksiazki dla dzieci 8
atlas podroznikow 28

Polecam również inne przygody wielkich podróżników, czyli „Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce świata”

tony halik ksiazki dla dzieci 13
tony halik ksiazki dla dzieci 14
tony halik ksiazki dla dzieci 16

A że trzymającym w napięciu, dynamicznym powieściom towarzyszą soczyste i krzyczące kolorami ilustracje, które doskonale oddają naturę egzotycznych wypraw, ale i ogrom emocji towarzyszących wędrowcom, czytelnik ma wrażenie, jakby obserwował z bliska indiańską bitwę, płynął łodzią obok dłubanki Toniego po brazylijskiej rzece czy też stał gdzieś za skałą w górskich kolumbijskich ostępach i obserwował napad rabusiów na dżipa Halików.

Fascynujące książki „Przygoda dzika Toniego Halika” oraz „Jadą Haliki przez Ameryki” Mirosława Wlekłego z tryskającymi energią i kolorami ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak ukazały się nakładem wydawnictwa Agora dla dzieci.

tony halik ksiazki dla dzieci 5

Wielkie przygody w świecie przyrody” – natura okiem znakomitych przyrodników wszech czasów – recenzja.

wielkie przygody w swiecie przyrody 39

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top