silowianki

„Siłowanki” – powrót do zdrowej zabawy, czyli jak nawiązać mocną relację z dzieckiem

Książka „Siłowanki” stanowi cenne źródło wiedzy na temat tego, jak poprzez zabawę można zbudować silną relację z dzieckiem. Gdzieś po drodze do naszego przyspieszonego, cyfrowego świata, fizyczna zabawa została zepchnięta na boczny tor. W odpowiedzi na ten niepokojący trend, Lawrence J. Cohen i Anthony T. DeBenedet postanowili przypomnieć nam, jak istotne jest dla rozwoju dziecka spontaniczne, fizyczne „siłowanie się”.

Powrót do nieskrępowanej zabawy

Autorzy zwracają uwagę na fakt, że cyfryzacja zabaw dziecięcych ma swoje negatywne skutki. Coraz więcej czasu spędzane jest przed ekranami, co nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi emocjonalnemu i fizycznemu. Wobec tego proponują powrót do podstaw – prostej, nieskrępowanej zabawy, która nie tylko pomoże dzieciom lepiej się rozwijać, ale też przyniesie korzyści zdrowotne dla rodziców.

Książka jest pełna praktycznych rad, wywiedzionych z różnorodnych dyscyplin – od gimnastyki, przez sporty walki, po balet. Zainspirowana także obserwacją naturalnych zachowań zwierząt, prezentuje dziesiątki propozycji aktywności, które można wykonywać wspólnie z dzieckiem. Każda z nich jest szczegółowo opisana i zilustrowana, co ułatwia zrozumienie jej celu i zasad.

silowanki (2)
silowanki (3)

rodzicelstwo bez awantur

Rodzicielstwo bez awantur. Jak odzyskać spokój w rodzinie i wesprzeć rozwój dziecka” – recenzja

Siłowanki – fizyczna zabawa, czy to tylko rozrywka?

Cohen i DeBenedet podkreślają, że fizyczna zabawa nie jest tylko formą rozrywki, ale przede wszystkim narzędziem do budowania bliskich relacji, rozwiązywania problemów z zachowaniem i zwiększania wzajemnego zaufania. Zdecydowanie przeciwstawiają się przekonaniu, że „siłowanki” są formą agresji – według nich to naturalna i zdrowa forma ekspresji dla dzieci.

„Siłowanki” to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego rodzica, nauczyciela, a także terapeuty pracującego z dziećmi. Czytelna, przystępna i pełna cennych porad, książka przypomina, jak wiele dobra możemy przynieść dzieciom, wracając do podstawowej, fizycznej zabawy. Bez względu na to, czy jesteś rodzicem szukającym nowych pomysłów na spędzanie czasu z dzieckiem, czy profesjonalistą poszukującym efektywnych narzędzi terapeutycznych, „Siłowanki” dostarczą Ci cennej wiedzy i inspiracji.

silowanki (4)
silowanki (5)
silowanki (6)
silowanki (7)
silowanki (8)
silowanki (9)
silowanki (10)

Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają” – poradnik dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

jak mowic gdy dzieci nie sluchaja 8

Książka „Siłowanki. Najlepszy przewodnik po dzikich harcach, dzięki którym złapiesz kontakt z dzieckiem” Lawrence J. Cohena i Anthoniego T. DeBenedeta ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania. Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-1270-Silowanki-Najlepszy-przewodnik-po-dzikich-harcach-dzieki-ktorym-zlapiesz-kontakt-z-dzieckiem.html

silowanki (1)

„Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata” – książka (do wspólnego czytania z dziećmi), która jest zaproszeniem, by w codzienności delektować się tym, co piękne, a ulotne.

slow down 50 opowiesci 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top