rodzina obrabkow i sekret icjanta (12)

„Rodzina Obrabków i sekret Icjanta” – recenzja

„Rodzina Obrabków i sekret Icjanta” to czwarta już część Zakamarkowej kryminalnej serii dla początkujących czytelników. Tym razem rodzina beztrosko żyjących złodziejaszków zmierzy się z duchem gracującym po domu sąsiadującego z nimi policjanta, spróbuje po raz kolejny zrabować okryty sławą złoty diament oraz ruszy na poszukiwanie zaginionego (porwanego?) Paula Icjanta. Czyżby duch maczał palce w jego zniknięciu?

„Rodzina Obrabków”, czyli ekscentryczny klan rabusiów

„Rodzina Obrabków” to szwedzka sensacyjno-awanturnicza seria, która również w Polsce ogniskuje wokół siebie coraz to liczniejsze grono młodych czytelników. Wszystko za sprawą świata na opak opisywanego przewrotnym humorem i pokazywanego w masce karykatury. Bo czyż historie rabującej sąsiedztwo rodzinki, kłamiąca od rana do nocy kilkulatka – córka Obrabków, odbywająca wyrok w więzieniu babcia, a nawet zamaskowany pies o imieniu Glina mogą nieść wartościowe przesłanie-przestrogę i mnóstwo śmiechu?

Oczywiście! Z pomocą przestrzegającego prawa, uczciwego, porządnego chłopaka, jakim jest syn Obrabków Ture – czarna owca rodziny — kreowany w powieści świat na opak ma wyraziste ramy, pozwala odróżniać zło od dobra, a komizm sytuacji, postaci i języka czyni bohaterów sympatycznymi mimo ich wątpliwego statusu moralnego.

Zapowiedź przygód pierwszej części serii poznacie w recenzji – „Rodzina Obrabków i urodzinowy skok” – ekscentryczny klan wkracza na czytelnicze salony.

rodzina obrabkow i urodzinowy skok 7

„Rodzina Obrabków i sekret Icjanta”

Policjant to zmora każdego rabusia. A sąsiad-policjant to już najgorszy koszmar. Szczęśliwie Ture jest przyjacielem Paula Icjanta, a ten ostatni dodatkowo głowę zajętą ma ważniejszymi sprawami niż mieszkający w sąsiedztwie złoczyńcy. Podobno w jego domu grasuje duch, słychać przeraźliwe skrzypienie, a na podłodze widać ślady stóp. Elka (Kryminelka) postanawia sprawdzić, czy to faktycznie zjawa pałęta w domu sąsiada. Zamiast niej znajduje zaginiony złoty diament. Nie ma rady, musi go ukraść. Gdy jednak wraca z rodzinką do sąsiada, nie znajduje ani klejnotu, ani Paula Icjanta.

W jaki sposób diament znalazł się na szafce nocnej Paula Icjanta?

Kto po nocach odwiedza dom sąsiada?

Gdzie zniknął sąsiad Obrabków?

Czy został porwany przez ducha?

Na te i inne pytania odpowiedzi szukać należy w książce „Rodzina Obrabków i sekret Icjanta”.

rodzina obrabkow i sekret icjanta (2)
rodzina obrabkow i sekret icjanta (3)
rodzina obrabkow i sekret icjanta (5)
rodzina obrabkow i sekret icjanta (9)

Książka „Rodzina Obrabków i sekret Icjanta” Andersa Sparringa i Pera Gustavssona w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki.

rodzina obrabkow i sekret icjanta (1)

rodzina obrabkow i zloty diament 1

Czym jest złoty diament i jak wyglądało pierwsze spotkanie rodziny Obrabków z tym drogocennym kamieniem – dowiecie się z recenzji: „Rodzina Obrabków i złoty diament„.

Polecam niepoddającą się schematom i normom „Niebieską Kapturkę” – udaną reinterpretację zakrawającą o parodię klasycznej bajki.

niebieska kapturka tashka 16

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top