Dziecko z bliska idzie w swiat (1)

Przewodnik dla rodziców w erze niepewności – „Dziecko z bliska idzie w świat” Agnieszki Stein

Zmagania z dorastaniem, pierwsze kroki w szkole, trudne relacje między rówieśnikami – tematyka, której nie można pominąć, kiedy mówimy o wychowaniu dzieci. W erze niepewności, gdy świat wokół nas przyspiesza, a rodzicom coraz trudniej jest zrozumieć swoje pociechy, Agnieszka Stein rzuca nam literacką koło ratunkowe w postaci swej książki „Dziecko z bliska idzie w świat”.

Agnieszka Stein, uznana autorka wielu poradników wychowawczych, z niebywałą wnikliwością zagłębia się w świat dziecięcej psychiki. Jako doświadczony psycholog, Stein nie tylko czerpie z najnowszych badań i teorii, ale przede wszystkim bazuje na realnych doświadczeniach z młodszą młodzieżą. Jej zaangażowanie w temat jest nie tylko zawodowe, ale nade wszystko osobiste.

Stein z wielkim zaangażowaniem i troską przekazuje czytelnikowi, że komunikacja i zrozumienie to klucze do zbudowania silnych relacji z naszymi pociechami. W świecie pełnym oczekiwań i presji, Stein przypomina nam, że rodzic też jest człowiekiem – z prawem do słabości, a dzieci potrzebują prawdziwych, nieidealnych rodziców.

Dziecko z bliska idzie w swiat (2)
Dziecko z bliska idzie w swiat (3)
Dziecko z bliska idzie w swiat (4)
Dziecko z bliska idzie w swiat (5)
Dziecko z bliska idzie w swiat (6)
Dziecko z bliska idzie w swiat (7)
Dziecko z bliska idzie w swiat (8)

rodzicelstwo bez awantur

Rodzicielstwo bez awantur. Jak odzyskać spokój w rodzinie i wesprzeć rozwój dziecka” – recenzja

Głównym przesłaniem tej pozycji jest przekonanie, że wychowanie dziecka w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia to najlepszy sposób na przygotowanie go do dorosłości. Stein obala mit, że dzieci wychowywane bez kar i nagród nie poradzą sobie w rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, uczone współpracy zamiast rywalizacji, z zdrowym poczuciem własnej wartości, są gotowe stawić czoła wyzwaniom.

„Dziecko z bliska idzie w świat” to kompas dla każdego rodzica. Stein z wnikliwością i troską przewodniczy nas przez labirynt dorastania, pokazując, jak wspierać nasze dzieci w ich drodze do dorosłości. To książka, która inspiruje, uczy i motywuje, a przede wszystkim przypomina, jak ważna jest miłość, zrozumienie i wsparcie w wychowaniu kolejnego pokolenia.

Dziecko z bliska idzie w swiat (9)
Dziecko z bliska idzie w swiat (10)
Dziecko z bliska idzie w swiat (11)
Dziecko z bliska idzie w swiat (12)
Dziecko z bliska idzie w swiat (13)
Dziecko z bliska idzie w swiat (14)

Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają” – poradnik dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

jak mowic gdy dzieci nie sluchaja 8

Książka „Dziecko z bliska idzie w świat” Agnieszki Stein ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

„Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata” – książka (do wspólnego czytania z dziećmi), która jest zaproszeniem, by w codzienności delektować się tym, co piękne, a ulotne.

slow down 50 opowiesci 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top