pomelo i wielka przygoda 1

„Pomelo i wielka przygoda” – recenzja

„Pomelo i wielka przygoda” to ponadczasowa, refleksyjna, filozoficzna powiastka o różowym słoniu, szerzej o wędrowcu, o człowieku. Kolejna mądra, a jednocześnie zabawna książka — nie tylko dla dzieci — z toposem człowieka w drodze.

Zawsze nadchodzi taki moment, gdy trzeba wyruszyć

pomelo i wielka przygoda 7

Pomelo — różowy filozofujący słoń z długą trąbą — wyrusza więc w podróż. Droga, jak to bywa w podróży życia, nie jest prosta. A na dodatek szczęściu, które się uśmiecha do bohatera, brakuje jednego zęba. Górki, zakręty i inne trudy wędrówki dają się we znaki. Na szczęście przygoda (a konkretnie „Przygodowisko”) odwraca uwagę od licznych znojów wyprawy. Poza tym towarzystwo, przede wszystkim niewidoczny dobry duch, szary cień lub jasna gwiazda, dodają mu otuchy oraz czuwają nad odpowiednią proporcją przypadków i wypadów podczas podróży, a nade wszystko pozwalają iść naprzód. W deszczu, w słońcu. By odkrywać, by szukać, by być w drodze.

pomelo i wielka przygoda 8
pomelo i wielka przygoda 9
pomelo i wielka przygoda 10
pomelo i wielka przygoda 11

Owocnych podróży, przystanków i przygód!

pomelo i wielka przygoda 4

Książka „Pomelo i wielka przygoda” Ramony Bădescu z ilustracjami Benjamina Chauda w tłumaczeniu Katarzyny Skalskiej ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki.

Przy okazji filozoficznych powiastek polecamy również „Małą Księżniczkę”, która jest reinterpretacją, dopełnieniem, momentami nawet kontynuacją francuskiego klasyka.

mala ksiezniczka karolina lewestam 1

mapa bibliotek przyjaznych dzieciom
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top