dobry ziomek tomek 15

„Dobry Ziomek Tomek. Opowieść o raperze” – recenzja

„Dobry Ziomek Tomek. Opowieść o raperze” to debiut literacki Anny Mai Sass. Książka łączy w sobie różne pasje autorki: grę słów, koncept językowy — na miarę najmłodszych czytelników oraz hiphopowy rytm. Pisana prozą i wierszem historia Tomka — zwyczajnego sześciolatka, który pewnego dnia postanawia zostać raperem i dowcipem oraz rymem opisywać świat to niecodzienna czytelnicza przygoda, która szybko wpada w ucho młodym odbiorcom.

Dzień jak co dzień, ale w hiphopowym rytmie

W pewien — wydawać by się mogło — zwyczajny poniedziałek Tomek budzi się z bezkompromisowym postanowieniem i jednocześnie nietypowym pomysłem na życie. Zostanie raperem. Nie strażakiem, nie policjantem, nie lekarzem. Ot, współczesnym poetą.

Swoją konsekwencją w realizacji zawodowego planu budzi podziw przede wszystkim starszych czytelników. Zwyczajna śniadaniowa grzanka z masłem czy drożdżówka na podwieczorek w przedszkolu, także myśl o pływaniu w błękitnej, choć chlorowanej basenowej wodzie, niesforny kot, codzienne, i nie zawsze lubiane obowiązki, ale i niezwykłe momenty w życiu Tomka wywołują przypływ literackiej weny i raperskiej mocy.

Jak sprawić, by prozaiczną rutynę dnia zamienić w ekscytującą przygodę? W jaki sposób niesfornego mruczka nauczyć dobrego wychowania? Jak poradzić sobie z nowymi, nie raz przerastającymi kilkulatków, doświadczeniami, takimi jak pojawienie się rodzeństwa? Jaką metodę obrać, by zakupy, nużące męską część rodziny, okazały się niecodzienną rozrywką i okazją do poznawania nowości?

Tomek ma na to metodę — językowy dowcip, rymy i hiphopowy rytm! Dydaktyczna pogawędka z ulubionym mruczkiem, urodzinowe życzenia, niedzielny spacer i rozmowa z sąsiadką nabierają zupełnie innego wymiaru.

dobry ziomek tomek 2
dobry ziomek tomek 3
dobry ziomek tomek 4
dobry ziomek tomek 5
dobry ziomek tomek 6
dobry ziomek tomek 7
dobry ziomek tomek 8
dobry ziomek tomek 9

Moc pasji i dziecięcej kreatywności

Sześciolatek swoją przebojowością i poczuciem humoru przekonuje do siebie młodego czytelnika. Jego rytmiczne i pełne żartu teksty udowadniają, że rapować każdy może. Ba! Nie tylko melorecytacja może stać się pasją najmłodszych. Historia Tomka pokazuje, że nasze zainteresowania nie muszą być szablonowe i odpowiadać aktualnym trendom. Ważne, by hobby, zamiłowanie do robienie czegoś sprawiało najmłodszym radość i pobudzało niezmierzone pokłady dziecięcej kreatywności.

Autorki zapraszają do współtworzenia z Tomkiem hiphopowych „kawałków”.

dobry ziomek tomek 10

Książka „Dobry Ziomek Tomek. Opowieść o raperze” Mai Anny Sass z ilustracjami Aleksandry Artymowskiej (uwielbianej przez nas dzięki ilustracjom do serii o Tyciu i Pajdzie) ukazała się nakładem Wydawnictwa Blueness.

Książka „Dobry Ziomek Tomek. Opowieść o raperze” dedykowana jest dla dzieci w wieku powyżej 7 lat.

Książkę „Dobry Ziomek Tomek. Opowieść o raperze” znajdziecie w popularnej księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

W hiphopowym rytmie polecamy również „Niebieską Kapturkę” udaną reinterpretację zakrawającą o parodię klasycznej bajki.

niebieska kapturka tashka 16

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top