Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (1)

„Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią” – nie pozbawiony humoru przewodnik dla młodych obywateli

W dobie powszechnego zainteresowania kwestiami politycznymi, szczególnie istotne staje się wprowadzanie w tajniki tego świata najmłodszych. Wszystko to, czego nie mówią Ci dorośli, znajdziesz w nowatorskim przewodniku Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera – “Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią”.

Boguś Janiszewski i Max Skorwider udowadniają, że polityka nie musi być nudna, niezrozumiała, ani zarezerwowana tylko dla dorosłych. Znani z wcześniejszych, angażujących publikacji dla dzieci i młodzieży, oferują nam przystępny i inteligentny przewodnik po świecie polityki. Ich niezwykle udane połączenie różnorodnych talentów – zdolności pisarskich Janiszewskiego i umiejętności ilustratorskich Skorwidera – przynosi niespodziewanie atrakcyjny efekt.

“Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią” jest skonstruowana w logiczny i przystępny sposób. Autorzy zaczynają od podstaw – od idei władzy, państwa, omawiają kluczowe idee polityczne, takie jak demokracja, lewica, prawica, centrum, a nawet dotykają tematów tak delikatnych, jak korupcja i kiełbasa wyborcza. Jest to swego rodzaju lekcja o tym, jak rządzić i jak być rządzonym, a także o tym, jak możemy wpływać na kształtowanie rzeczywistości politycznej.

Ilustracje stworzone przez Maxa Skorwidera są zdecydowanie jednym z największych atutów tej publikacji. Choć proste, są zdecydowanie ekspresyjne i współgrają z treścią. Dzięki nim, nawet najtrudniejsze kwestie polityczne stają się zrozumiałe. Jest w nich humor, jest energia, jest młodzieńcza brawura.

Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (2)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (3)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (4)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (5)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (6)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (7)

Przesłanie tej książki jest jasne i wyraźne – polityka jest ważna i każdy, niezależnie od wieku, powinien mieć jakieś pojęcie o tym, jak ona działa. Wydaje się, że autorzy chcieli zaszczepić w młodych czytelnikach zainteresowanie sprawami publicznymi i uświadomić im, że polityka dotyczy każdego z nas, bez względu na to, czy chcemy, czy nie. Jak powiedział Perykles: “Nawet jeśli nie interesujesz się polityką, polityka zainteresuje się tobą”.

ksiazka o seksie dla dzieci 3

„Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” – nietypowa książka o seksie dla dzieci

bog to o czym dorosli ci nie mowia (1)

Bóg. To, o czym dorośli Ci nie mówią” – odkrywcza podróż po świecie wiary, dla dzieci, które chcą wiedzieć więcej

“Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią” jest niezwykle wartościową książką, która przy pomocy humoru, prostego języka i wyjątkowych ilustracji wprowadza młodych czytelników w świat polityki. Jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla młodego obywatela.

Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (8)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (9)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (10)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (11)
Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (12)

Książka „Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią” Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera ukazała się nakładem wydawnictwa Publicat.

Polityka to o czym dorosli ci nie mowia (1)

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top