najlepszy tata na swiecie (1)

Ojcostwo w barwach i słowach Nathaniela H’Limi – „Najlepszy tata na świecie” – recenzja

„Najlepszy tata na świecie” Nathaniela H’Limi, znanego twórcy filmów animowanych i ilustratora, to książka, który z delikatnością i humorem wprowadza czytelnika w niezwykłą przygodę, jaką jest ojcostwo. To nie jest rola, którą można łatwo zdefiniować. Jest to niekończąca się podróż, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, słodko-gorzki smak radości i zmartwień, bezsenne noce i niezapomniane chwile. W swojej najnowszej książce, H’Limi, z urokiem i prostotą, opowiada o drodze, jaką każdy tata przebywa, dążąc do bycia najlepszym dla swojego dziecka.

„Najlepszy tata na świecie” jest pięknie zilustrowaną, ciepłą i wzruszającą opowieścią o pierwszych chwilach wspólnego życia ojca z dzieckiem. Narracja jest autentyczna, subtelna i pełna empatii, a H’Limi z umiejętnością łączy elementy humoru i czułości, tworząc prawdziwie porywający obraz ojcostwa.

Dzieło H’Limi to autentyczny obraz świata oczami nowego ojca. Młody ojciec, główny bohater tej opowieści, jest postacią głęboko ludzką i realistyczną. Jego obawy, radości i niewątpliwe zmagania w nowej roli są przedstawione z taką szczerością, że nie można nie odczuwać empatii i zrozumienia dla jego sytuacji. Wszystko jest tu nowe, fascynujące i nieznane, a każde chwile mają smak szczęścia, nawet te trudniejsze.

kuku i supertata 14

O zwyczajnych rodzicielskich supermocach przeczytacie w recenzji „Kuku i Supertata”

Co więcej, H’Limi wykorzystuje swój talent, by przedstawić tę intymną opowieść w atrakcyjny sposób. Książka jest wypełniona barwnymi i pełnymi życia ilustracjami, które doskonale uzupełniają i rozwijają narrację, nadając jej dodatkową warstwę emocji i znaczenia.

„Najlepszy tata na świecie” to jednak nie tylko piękna opowieść dla ojców. To także książka, która z szacunkiem i ciepłem przedstawia rolę ojca we współczesnym społeczeństwie, podkreślając, że ojcostwo to nie tylko obowiązek, ale także przywilej. To książka, która podkreśla znaczenie równouprawnienia i partnerstwa między rodzicami, pokazując, że każdy tata może być najlepszym tatą na świecie, na swój unikalny sposób.

„Najlepszy tata na świecie” to opowieść pełna emocji, która w subtelnym, ale przekonującym sposób ukazuje głębokość i znaczenie ojcostwa. To prawdziwa uczta dla oka, serca i umysłu, której nie można przegapić, niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, czy nie.

najlepszy tata na swiecie (2)
najlepszy tata na swiecie (3)
najlepszy tata na swiecie (4)
najlepszy tata na swiecie (5)
najlepszy tata na swiecie (6)
najlepszy tata na swiecie (7)

Książka „Najlepszy tata na świecie” Nathaniela H’Limi ukazała się nakładem wydawnictwa Babaryba.

najlepszy tata na swiecie (1)

O tacierzyństwie w literaturze dziecięcej rozpisałam się we wpisie – Tata – pierwszy bohater każdego dziecka. W książce i w życiu. Znajdziecie tam opis aż siedmiu serii (!) z tatą we wcale nie epizodycznej roli.

tata w ksiazce dla dzieci

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top