ksiazka o seksie dla dzieci 3

„Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” – nietypowa książka o seksie dla dzieci

Książka o seksie dla dzieci? Dla dzieci? Tak, ale… „Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” to publikacja kontrowersyjna tylko poprzez swój tytuł, nasycona rzeczowym i merytorycznym komentarzem (m.in. z dziedziny biologii, psychologii i kultury) przefiltrowanym przez niebywałe poczucie humoru Bogusia Janiszewskiego, a do tego ujęta w przystępną formę komiksu, który namalował Max Skorwider. „Sex” nie gorszy, a edukuje i bawi jednocześnie.

Dziś na przekór sobie (moim recenzjom bliżej do elaboratów niż haseł reklamowych) precyzyjnie wypunktuje Wam, dlaczego będziecie chcieli czytać z dziećmi książkę „Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią”?

BO TYTUŁ JEST KONTROWERSYJNY. Tych, którzy czytają akapit dalej, zaskoczę. Prowokacyjny jest tylko tytuł. Przypomnę go w całości: „Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią. Bo często sami nie wiedzą”. Programista, polonistka po biolchemie, pedagog czy prawnik – każdy – z pewnością uzupełnią swoją wiedzę, by swoim dzieciom prosto i bez skrępowania opowiedzieć o pączkowaniu, gametach, replikacji czy pociągu seksualnym.

ksiazka o seksie dla dzieci 5
ksiazka o seksie dla dzieci 6

BO TEMAT TOLERANCJI, PŁCI, SEKSUALNOŚCI I ROZMNAŻANIA W POLSKIEJ RZECZYWISTOŚCI JEST TEMATEM TABU. Publikacja ta odpowiada więc na rosnący w młodym pokoleniu (albo tłumiony w tym starszym) głód wiedzy. Od razu dopowiem, książka nie rozkłada na czynniki pierwsze życia seksualnego Polaków, nie używa lupy opisując rozmnażanie gatunku homo sapiens, nie zagląda do sypialni geja czy lesbijki. Prokreacje ujmuje w kwestiach bardziej holistycznych. Stąd czytamy o życiu wszystkich zwierząt, m.in. człowieka, nota bene określonego jako ‘trudny przypadek’.

ksiazka o seksie dla dzieci 7
ksiazka o seksie dla dzieci 8
ksiazka o seksie dla dzieci 9
ksiazka o seksie dla dzieci 10
ksiazka o seksie dla dzieci 11
ksiazka o seksie dla dzieci 12

BO KSIĄŻKA EDUKUJE, zaznajamia z podstawową wiedzą z biologii, antropologii czy psychologii, wyjaśnia nowe terminy, czerpiąc wiedzę z najnowszych badań. Nie gorszy, jak powszechne łatwo dostępne młodym ludziom źródła wiedzy. Nie wypacza, nie przekłamuje informacji, bo nie kieruje się żadną ideologią czy doktryną. Nazywa nienazywane lub przemilczane zjawiska.

ksiazka o seksie dla dzieci 13
ksiazka o seksie dla dzieci 14
ksiazka o seksie dla dzieci 15
ksiazka o seksie dla dzieci 16
ksiazka o seksie dla dzieci 17
ksiazka o seksie dla dzieci 18

BO UŻYWA JĘZYKA MŁODEGO POKOLENIA, stylu potocznego i zrozumiałego dla młodego odbiorcy.

BO PRZYWOŁUJE SKOJARZENIA Z BIEŻĄCYMI ZJAWISKAMI medialnymi czy wydarzeniami kulturalnymi i politycznymi.

ksiazka o seksie dla dzieci 23
ksiazka o seksie dla dzieci 24
ksiazka o seksie dla dzieci 25
ksiazka o seksie dla dzieci 26
ksiazka o seksie dla dzieci 27
ksiazka o seksie dla dzieci 28

BO BAWI (dowcipem słownym, komiksową formą, miejscami karykaturalną kreską), ucząc, nie przekraczając przy tym granicy dobrego smaku.

o choroba 29

Komiks przygodowy — książka „O, Choroba”.

Książka o seksie dla dzieci, czyli „Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera ukazała się nakładem wydawnictwa Publicat.

ksiazka o seksie dla dzieci 38
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top