sprzedawca szczescia recenzja 11

„Sprzedawca szczęścia” – czym jest szczęście i czy można je kupić?

„Sprzedawca szczęścia” to pełna urokliwych ilustracji bajkowa powiastka o tym, czym jest szczęście i czy można je kupić. Historia pewnego gołębia – rzekomego sprzedawcy szczęścia w słoikach – okazuje się pretekstem do dyskusji z młodymi czytelnikami na temat konsumpcjonizmu oraz materializmu, które niestety niejednokrotnie okazują się miarą szczęścia współczesnego człowieka. O wartości drobnych, często niepozornych rzeczy i zwyczajnych chwilach z bliskimi przekonują – lakoniczny, ale wymowny tekst Davide’a Caliego i obrazy Marco Somy z akcentami w kolorze sepii.

„Sprzedawca szczęścia” to książka pod patronatem PrzystanekRodzinka.pl.

Czy szczęście można kupić? Pewien Gołąb przypominający akwizytora handlowego i jeżdżący starą, skrzypiącą furgonetką uważa, że tak. Szczęście sprzedaje w małych i dużych słoikach, a nawet w opakowaniach rodzinnych!

sprzedawca szczescia recenzja 3

Wydaje się, że posiada swoich stałych klientów, którzy rozpoznają go po charakterystycznym dźwięku dzwonka zamontowanego do dachu furgonetki. Znajduje klientów zainteresowanych każdego rodzaju słoikiem szczęścia. Spotyka też takich, którzy próbują się targować lub odmawiają zakupu, po czym dokonują zakupów przez internet. Odwiedza również domy tych, którzy twierdzą, że szczęścia nie potrzebują.

sprzedawca szczescia recenzja 4
sprzedawca szczescia recenzja 5
sprzedawca szczescia recenzja 6
sprzedawca szczescia recenzja 7
sprzedawca szczescia recenzja 8

Pan Gołąb okazuje się akwizytorem miłym, taktownym i nienachalnym. Nie namawia, nie wprasza się na siłę. Czyżby wiedział, że sprzedawane słoiki są PUSTE?

Pan Mysz, w ręce którego trafia zgubiony przez pana Gołębia słoik, nie wydaje się zmartwiony pustką, jaką zastał w środku. Przeciwnie – szybko znajduje zastosowanie dla szklanego naczynia, by już po chwili cieszyć się PEŁNIĄ szczęścia z najbliższymi.

sprzedawca szczescia recenzja 9
sprzedawca szczescia recenzja 10

Pełne detali ilustracje budzą wyobraźnię dziecięcą i pozwalają czytelnikom wędrować po niezwykłej ptasiej krainie, wśród gałęzi wiekowego dębu, między ptasimi pałacami, domkami i altanami. W takich okolicznościach zdecydowanie łatwiej pochylić się nad egzystencjalnymi kwestiami.

kuku szuka szczescia kaminska

Kuku szuka szczęścia”, czyli jak pomóc dziecku odkryć szczęście.

Książka „Sprzedawca szczęścia” Davide’a Caliego i Marco Somy ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

„Gdzie zaczyna się szczęście” i „Kiedy nadchodzi smutek” – książki o emocjach dla dzieci

kiedy nadchodzi smutek eva eland 3

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top