nasze babcie krotki przewodnik 2

„Nasze babcie. Krótki przewodnik” – zwariowana książka o babciach

Baby, babelle, babciusie, babciulki, ciociobabcie – jak zwał, tak zwał. Każda jest jedyna w swoim rodzaju, kochana i niezastąpiona. Jedne są figlarne, gibkie, inne wielojęzyczne, wodoodporne, a nawet polarne. Są też i autobabcie czy superbabcie. „Nasze babcie. Krótki przewodnik” zabiera czytelnika w zabawną podróż do tajemniczego świata babć, przepełnionego humorem, lapidarnym i dowcipnym tekstem oraz soczystymi kolorami ilustracji.

Docenić wartość babci należy nie tylko w Dzień Babci. Wdzięcznością, uznaniem, ciepłym słowem, przytuleniem obdarzyć je można każdego dnia. Zapewniamy, że wspólna lektura przewodnika po świecie osobliwych nestorek, pokrytych siwizną babuleniek czy wysportowanych babusiek będzie nietypowym, ale owocnym wyrazem podzięki.

nasze babcie krotki przewodnik 11

Książki o babci i dziadkuhttps://przystanekrodzinka.pl/babcia-i-dziadek-w-literaturze-dla-dzieci/, czyli babcia i dziadek w literaturze dla dzieci

babcia i dziadek w literaturze dla dzieci
babcia i dziadek w literaturze dla dzieci

Czy babcie pochodzą z kosmosu?

Kogo skrywa babcia w środku?

Czy wszystkie babcie potrafią opowiadać bajki?

Co wpływa na ich długowieczności?

Jak sprawić, by babcie nie czuły się jak starty ser?

Odpowiedzi na te i inne pytania oraz mnóstwo innych zaskakujących, momentami niewiarygodnych ciekawostek o babciach znajdziecie w książce „Nasze babcie. Krótki przewodnik”.

nasze babcie krotki przewodnik 3

Wiejskie, miejskie, narciarki, podróżniczki, młodzieżówki i SPA babcie. W książce babcie potrafią prawie wszystko – surfować, robić ogrzewacze do ogonów dla zmarzniętych kotów, uczesać się na „ogórkową królową”, rozmawiać z psami i kotami, przemierzyć Karkonosze w kapciach.

Koncept „Naszych babć”, czyli pozbawienie głównych bohaterek sentymentalnej otoczki, przeciwnie – potraktowanie ich z przymrużeniem oka sprawi, że na babcie spojrzycie teraz inaczej, dostrzegając w niej magiczne właściwości, ale i pierwiastek wariactwa.

nasze babcie krotki przewodnik 5
nasze babcie krotki przewodnik 6
nasze babcie krotki przewodnik 7
nasze babcie krotki przewodnik 8
nasze babcie krotki przewodnik 9
nasze babcie krotki przewodnik 10

Książka „Nasze babcie. Krótki przewodnik” Erica Veillé ukazała się nakładem wydawnictwa Babaryba.

Poznajcie również kultową serię Hervé Tulleta, czyli „Turlututu” – interaktywną i uzależniającą lekturę dla dzieci.

turlututu seria 56

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top