turlututu seria 56

Seria „Turlututu” – interaktywna i uzależniająca lektura dla dzieci

Seria „Turlututu” jest kultowym zbiorem opowieści dla dzieci. „Turlututu” to również imię niezwykłego bohatera tej bestsellerowej serii książek stworzonej przez francuskiego grafika, performera i ilustratora – Hervé Tulleta. Rozrastającą się wciąż kolekcję łączy interaktywność – tzw. aktywna lektura, podczas której czytelnik włączony zostaje w dowcipną zabawę z kosmicznie wyglądającym i sympatycznym stworem. To właśnie on motywuje młodą widownię do wielu sensorycznych, językowych i parateatralnych gier, dzięki którym czytanie staje się kreatywną zabawą. Czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna „Turlututu”?

„Turlututu. A kuku, to ja”

turlututu seria 1

W „Turlututu. A kuku, to ja” poznajemy jednookiego stworka i bardzo szybko pałamy do niego sympatią – ze wzajemnością! Właściwie nie wiadomo kiedy, a już podróżujemy z nim statkiem kosmicznym, aranżujemy wspólnie pokój, malując ściany, śpiewamy nasze ulubione piosenki (polskie akcenty to świetne rozwiązanie i nieceniona zasługa tłumaczki) czy pokonujemy wrogów magicznymi zaklęciami. Więź powoli zacieśniana w kolejnych rozdziałach sprawia, że nie sposób nie podejmować kolejnych interaktywnych gier, jakie serwuje nam autor poprzez głównego bohatera.

To co? Macie ochotę na zabawę w chowanego z Turlututu? Na zwycięzcę czeka przytulasek i 3 buziaki osoby czytającej książkę!

turlututu seria 2
turlututu seria 3
turlututu seria 4
turlututu seria 5
turlututu seria 6
turlututu seria 7

„Turlututu, gdzie jesteś?”

turlututu seria 14

Gdy już uda się Wam odpędzić mało sympatyczną Lakatę – która próbuje zająć miejsce głównego bohatera – i strasznego Gryzmołstwora, poznacie przyjaciółkę Turlutulu – Tarlatatę. To jednak nie koniec fabularnych zawirowań. Trzeba będzie jeszcze wytężyć wzrok i sprawić, by fałszywy Turlutulu zniknął, a przemieniony w potworka prawdziwy Turlututu wrócił do swojej postaci.
Gotowi na dmuchanie, mazanie, śpiewanie i rysowanie?

turlututu seria 15
turlututu seria 16
turlututu seria 17
turlututu seria 18
turlututu seria 19

„Turlututu. Magiczne przygody”

turlututu seria 20

Znajomych, ale i nowo poznanych czytelników Turlututu zabiera na swoją planetę, przedstawia przyjaciołom, uczy magii. Na wytrwałych czytelników (co w przypadku książek Hervé Tulleta nie jest rzadkością) czekają spektakularne fajerwerki, trening koncentracji i utrwalanie kolorów oraz obligatoryjne, bo usankcjonowane zasadami Turlututu, płatanie figli osobie czytającej książkę.

Które dziecko odmówi sobie przyjemności, by pogilgotać mamę w nos czy pokazać tacie język? Tak tylko można w „Turlututu. Magiczne przygody”. Swoboda, zabawa wyobraźnią i okrzyki radości w jednym!

turlututu seria 21
turlututu seria 22
turlututu seria 23
turlututu seria 24
turlututu seria 25
turlututu seria 26

s

„Turlututu. Abrakadabra”

turlututu seria 27

„Turlututu. Abrakadabra” to zaproszenie do wspólnej zabawy w czary-mary. Czytelnicy sprawią, że Turlututu zniknie, a gdy już powróci, będzie dowolnie zmieniać miejsce w książce, a nawet latać.

Ale powoli i po kolei. To wszystko uda się tylko wtedy, gdy najmłodsi sprawnie powtórzą łamańce językowe, wyszukają pochowane w gąszczu ilustracji przedmioty i wykonają kilka wymagających skupienia ćwiczeń oddechowych.

Może zmęczony zabawą Turlututu zmobilizuje również swoich czytelników do odpoczynku?

turlututu seria 28
turlututu seria 29
turlututu seria 30
turlututu seria 31
turlututu seria 32
turlututu seria 33
turlututu seria 34

„Turlututu i przepraszam za pardą”

turlututu seria 8

Gdy na opowiadającego dzieciom bajkę „czytacza” klątwę rzuci czarownica, dzieciom nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. Dorosłego trzeba nauczyć czytać! Z pomocą przychodzi Turlututu. Nauka alfabetu, gry ćwiczące percepcję wzrokową, zabawy z łamańcami językowymi w roli głównej i drobny, ale nie pozbawiony psot masaż twarzy „czytacza” sprawi, że wszystko wróci do normy.

Chcecie poznać zakończenie bajki o pięknej królewnie i bardzo złej czarownicy? Zapraszamy do lektury „Turlututu i przepraszam za pardą”.

turlututu seria 9
turlututu seria 10
turlututu seria 11
turlututu seria 12
turlututu seria 13

„Turlututu. W Krainie Ogra”

turlututu seria 35

Tym razem tajemny kod do książki – dosłownie pozwoli nam dostać się do paszczy najprawdziwszego ogra. Wszystko po to, by przez mroczne zakamarki potwora wejść do tajemniczej krainy. Niestety pomniejszony zaklęciem i wychodzący z labiryntu do góry nogami Turlututu liczy na pomoc najmłodszych. Bo czytanie i oglądanie książki na opak do łatwych zadań nie należy.

Jak zwykle mnóstwo zadań i zabaw plastycznych, językowych i sensorycznych czeka na dzieci także w tej części przygód Turlututu.

turlututu seria 36
turlututu seria 37
turlututu seria 38
turlututu seria 39
turlututu seria 40
turlututu seria 41
turlututu seria 42

„Turlututu na wakacjach”

turlututu seria 43

Cała seria „Turlututu” jest osobliwa. Na deser przedstawiam jednak nieco odmienny od pozostałych tytuł kolekcji. „Turlututu na wakacjach” to fabularnie spięta postacią Turlututu i jego dynamicznych przygód książka, która przede wszystkim jest zbiorem zabaw rysunkowych, gier na spostrzegawczość i oczywiście sensorycznych zmagań, dzięki którym Turlututu ratowany jest z licznych opresji.

Dlatego wytęż wzrok, weź kredki w dłoń i nadmij policzki. Licz, szukaj, koloruj, potrząsaj książką i baw się z naklejkami załączonymi do książki. Trzy, czte-ry! Zabawa start!

turlututu seria 44
turlututu seria 45
turlututu seria 46
turlututu seria 47
turlututu seria 48
turlututu seria 49
turlututu seria 50
turlututu seria 51
turlututu seria 52
turlututu seria 53
turlututu seria 54

turlututu seria 56

Seria „Turlututu”, ale i inne książki Hervé Tulleta ukazały się nakładem wydawnictwa Babaryba.

Kultowe książeczki dla dzieci – seria Erica Carle’a.

kultowe ksiazki dla dzieci 2

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top