img 20210421 123535

Malta – place zabaw i rodzinne parki – lista ponad 20 miejsc

Zapierające dech w piersiach widoki, bajeczne plaże, spektakularne trasy spacerowe i oczywiście niekończącą się lista zabytkowych budowli, przede wszystkim kościołów – tak zostanie przez nas zapamiętana Malta. Pełne głów wspomnienia mamy za sprawą sprawnej organizacji i dopracowanych planów naszych wycieczek. Place zabaw i parki to idealne miejsce dla potrzebujących ruchu dzieci, ale i rodziców, którzy mają wtedy czas, by zaplanować trasę wędrówek, sprawdzić dostępność wybranych atrakcji oraz wziąć głęboki wdech przed zdobywaniem kolejnych punktów podróży.

Poniżej prezentujemy listę odwiedzonych i sprawdzonych placów zabaw oraz rodzinnych parków na Malcie. W opisie załączamy mapę z dokładną lokalizacją, charakterystykę kompleksów oraz zdjęcia.

Valletta

Valletta – obok Dolnych Ogrodów Barrakka

Ten mały plac zabaw składający się z karuzeli i bujanej huśtawki idealnie sprawdził się jako miejsce odpoczynku po całodniowej pieszej wędrówce po stolicy. Największy jego atut to widok na Trzy Miasta, przepływające przez zatokę statki oraz sąsiedztwo monumentalnego Siege Bell.

Valletta – obok promu Sliema-Valletta

Nie udało się nam wejść na ten plac zabaw – choć mijaliśmy go kilkakrotnie – cały czas był zamknięty – najwyraźniej że względu na pandemię. Postanowiłam jednak o nim wspomnieć. Po pierwsze znajduje się w sąsiedztwie promu Sliema-Valletta, więc to idealne miejsce, by zaczekać na odpływ lub złapać chwilę wytchnienia po morskiej przeprawie. Po drugie, stad już dosłownie kilka kroków do Hastings Garden. Po trzecie, posiada naprawdę świetne i zadbane urządzenia do zabawy – niestety przez nas podziwiane tylko zza metalowego ogrodzenia. Ponadto z tarasu roztacza się niesamowity widok na Slimę.

Mellieha

Mellieha – koło kościoła

Ten miejski plac zabaw prócz tradycyjnych huśtawek oraz domkowej konstrukcji ze zjeżdżalnią posiada także karuzelę i samochody uruchamiane po wrzuceniu monety.

Na terenie placu zabaw znajduje się kawiarnia z zapierającym dech w piersiach widokiem na Mellieha Bay. Dostęp do darmowego Wi-Fi to kolejny atut placu. Niedaleko, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się toaleta.

place zabaw malta mellieha kosciol 1
place zabaw malta mellieha kosciol 3
place zabaw malta mellieha kosciol 4
place zabaw malta mellieha kosciol 5

Mellieha – koło szkoły

Niedaleko szkoły podstawowej znajduje się park z miejscem na krótkie spacery, sceną wykorzystywaną podczas rodzinnych imprez oraz sporych rozmiarów konstrukcją przypominającą statek. Atrakcja potrafiła zająć na długo nasze dzieci.

W pobliżu nie zauważyliśmy toalet.

place zabaw malta mellieha 2

Mellieha – Selmum Family Park

Selmum Family Park to ogromny kompleks, na który składają się: boisko, sporych rozmiarów bieżnia, siłownia gimnastyczna na powietrzu, plac zabaw, skate park, teren piknikowy i… biblioteka powstała z inicjatywy mieszkańców – mieszcząca się w tradycyjnej maltańskiej czerwonej budce telefonicznej.

Na terenie parku znajduje się toaleta.

place zabaw malta mellieha selmum 1
place zabaw malta mellieha selmum 2

Mellieha – Selmum

Po drugiej stronie ulicy, naprzeciwko Selmum Family Park znajduje się kolejny – mniejszy, ale nie mniej atrakcyjny plac zabaw.

Dysponuje również darmowym Wi-Fi.

place zabaw malta mellieha selmum 6
place zabaw malta mellieha selmum 5

Mellieha – osiedlowy plac zabaw

Ten plac zabaw to świetna opcja dla rodzin pieszo poruszających się po mieście – znajduje się mniej więcej w połowie drogi z centrum Melliehy do Selmum i tzw. obwodnicy miasta, niedaleko dużego marketu Valyou.

place zabaw malta mellieha 1

Marsaskala

Marsaskala – Sant’Antnin Family Park

Sant’Antnin Family Park znajduje się w oddaleniu od ścisłego centrum miasta, ale warto potraktować wycieczkę do tego kompleksu jako osobny punkt podróży. W zadbanym parku mieści się nie tylko sporych rozmiarów konstrukcja na placu zabaw, ale i mini zoo, teren piknikowy, stadion i oczywiście toalety.

place zabaw malta marsaskala 1
place zabaw malta marsaskala 2

Marsaskala – przy zatoce

Dosłownie kilka kroków od promenady znajduje się niesamowity, bo świetnie wyposażony i nowoczesny plac zabaw. Nie dysponujemy żadnym prywatnym zdjęciem, zabawa była tak zajmująca (dla młodszych i starszych), że umknęło nam utrwalanie atrakcji na zdjęciach.

Birżebbuga – kolo plaży Pretty Bay

Zaraz za Pretty Bay (nazwa adekwatna do czystej i mieniącej się kolorami turkusu wody i jasnego piasku, mniej pasująca do widzianego w oddali portu, choć dla naszych dzieci Malta Freeport i odbywające się w nim przeładunki był sporą atrakcją podczas plażowania) znajduje się plac zabaw, w tym sporych rozmiarów konstrukcja do wspinania, zjeżdżania i kilka huśtawek. W sąsiedztwie plaży znajdują się toalety.

place zabaw malta birzebugga

Ghar Lapsi

Rodzinny kompleks w pobliżu jaskiniowej i kamienistej plaży Ghar Lapsi to sporych rozmiarów konstrukcja zabawowa, huśtawka, boisko oraz teren piknikowy. Na jego terenie znajdują się toalety. Widok na morze i widoczną w oddali Filflę jest niezastąpiony. Więcej o kompleksie, kąpielisku i okolicy Ghar Lapsi przeczytacie we wpisie: „Malta – spektakularne punkty widokowe, których nie możesz przegapić”.

place zabaw malta ghar lapsi 1
place zabaw malta ghar lapsi 2

Xghajra – koło Smart City

Podczas pieszej wędrówki na trasie Smart City-Żongor napotkaliśmy malutki plac zabaw z jedną tylko konstrukcją do zabaw, altanką piknikową i kilkoma ławeczkami. Czasami to jednak wystarczy by – o dziwo zregenerować siły zmęczonych wędrówka juniorów. Zaraz obok placu znajdują się toalety.

Sliema – kilka placów zabaw w Independence Garden

Independence Garden to sporych rozmiarów kompleks parkowy z zadbanymi kwiatowymi klombami, kilkoma placami zabaw (ja naliczyłam 3), toaletami, kawiarnią oraz przytulnymi domkami dla kotów.

Oczywiście widok na pobliskie zatoczki oraz sąsiedztwo kamienistej plaży to kolejne atuty parku.

Zasięg darmowego Wi-Fi jest ograniczony do centrum kompleksu.

place zabaw malta sliema independence garden 4
place zabaw malta sliema independence garden 5
place zabaw malta sliema independence garden 6
place zabaw malta sliema independence garden 7

Buggiba

Buggiba – koło Malta National Aquarium

O tym placu zabaw przeczytacie prawie na każdym blogu rodzin podróżujących z dziećmi po Malcie. Faktycznie, pomysł na wykonanie placu zabaw (tj. motywy morskie czy sub marine) robi wrażenie. Plac zabaw jest otoczony zapewniającymi bezpieczeństwo bramkami. W jego sąsiedztwie znajdują się toalety, kawiarnia oraz oczywiście National Aquarium. Na terenie parku działa darmowe Wi-Fi.

place zabaw malta national aquarium 5
place zabaw malta national aquarium 4
place zabaw malta national aquarium 3
place zabaw malta national aquarium 2
place zabaw malta national aquarium 1

Buggiba – Salina Play Park

Jeśli miałabym wybierać najlepsze darmowe kompleksy dla dzieci na Malcie, to Salina Play Park na pewno znalazłby się w ścisłej trójce. Ogromny teren parku sąsiaduje z solinami, w których uzyskuje się sól.

Na kompleks składa się kilka placów zabaw, teren piknikowy, fontanna koło Kennedy Grove, rekreacyjne miejsca, dedykowany parking oraz kawiarnia z toaletami. Zasięg Wi-Fi ograniczony jest głównie do palcu zabaw obok kawiarni.

place zabaw malta buggiba salina play park 6
place zabaw malta buggiba salina play park 5
place zabaw malta buggiba salina play park 4
place zabaw malta buggiba salina play park 3
place zabaw malta buggiba salina play park 2
place zabaw malta buggiba salina play park 1

Attard

Attard – BOV Adventure Park

Kompleks BOV Adventure Park mieści się w Parku Narodowym Ta’ Qali. Niestety podczas naszego pobytu był w remoncie. Według informacji umieszczonych na bramach otwarcie nastąpi w maju 2022 roku.

Attard – Gnien l-Istazzjon koło San Anton Gardens

W sąsiedztwie domu spokojnej starości, niedaleko ogrodów San Anton znajduje się całkiem niezły mniejszy park z ogrodzonym placem zabaw. Prócz konstrukcji do wspinania i zjeżdżania posiada lokomotywę wyposażoną w tablicę kredową. Pod wieżą znajduje się także kreatywna układanka percepcyjna, która potrafi wyciszyć nawet najbardziej aktywnego eksploratora placu zabaw.

Nie zauważyliśmy toalet w pobliżu.

place zabaw malta san anton 1
place zabaw malta san anton 2
place zabaw malta san anton 6
place zabaw malta san anton 4
place zabaw malta san anton 5
place zabaw malta san anton 7

Mdina – obok bramy miasta

Przed główną bramą do Mdiny znajduje się plac zabaw, którego główną, ale nie jedyną, atrakcją jest długa i stosunkowo stroma (jak dla 3 latka) zjeżdżania. Na placu dostępne są też samochody i karuzele na monety.

place zabaw malta mdina

Mosta – za kościołem

Zaraz za Rotundą w Moście znajduje się całkiem atrakcyjny plac zabaw. Sporych rozmiarów czerwono-niebieska konstrukcja imituje zamek. Plac jest zadbany, stosunkowo nowy, a w jego pobliżu mieści się kawiarnia.

place zabaw malta mosta 4
place zabaw malta mosta 2
place zabaw malta mosta 1

Jeśli jesteście miłośnikami aktywnego wypoczynku i planujecie wyjazd na Maltę, koniecznie sprawdźcie wpis „Malta – spektakularne punkty widokowe, których nie możesz przegapić”. Prezentowana tam lista składa się z większości mniej znanych, równie widowiskowych, a często niezatłoczonych, przez co bardziej urokliwych miejsc, tras i terenów.

img 20210418 143700
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top