ja czlowiek ksiega empatii 15

“Ja, człowiek. Księga empatii” – w poszukiwaniu człowieczeństwa

“Ja, człowiek. Księga empatii” jest kolejną częścią bestsellerowej serii tworzonej przez Susan Verde i Petera H. Reynoldsa. To książka o istocie człowieczeństwa, o młodym człowieku nieustannie poszukującym odpowiedzi na pytanie, kim jestem? Rysowana minimalistyczną kreską i relacjonowana oszczędną narracją podróż głównego bohatera okazuje się być uniwersalną historią wielu młodych ludzi.

Pierwszoosobowa narracja kilkuletniego chłopca pozwala na utożsamianie się czytelnika z głównym bohaterem, ale też staje się uzasadnieniem dla podobnych narratorowi poszukiwań — filozoficznych i światopoglądowych.

A co, zdaniem kilkulatka, znaczy być człowiekiem?

Być człowiekiem to być istotą wyjątkową, stanowiącą o swoim losie — jedną z wielu miliardów, ale i równocześnie nie jedyną, nie samotną, ale tworząca wspólnotę z innymi niepowtarzalnymi ludźmi.

ja czlowiek ksiega empatii 3
ja czlowiek ksiega empatii 13

Być człowiekiem to także rozwijać się, pamiętać, że ma się wybór, posiadać nieposkromioną ciekawość, dziwić się, zachwycać, mieć marzenia.

ja czlowiek ksiega empatii 4
ja czlowiek ksiega empatii 5
ja czlowiek ksiega empatii 6

Ale być człowiekiem to także popełniać błędy, nie rozumieć wszystkiego, czuć smutek.

ja czlowiek ksiega empatii 8
ja czlowiek ksiega empatii 9

Przede wszystkim jednak być człowiekiem to potrafić podnieść się z porażki, ruszyć naprzód lub wzlecieć w górę (jak kto woli), współodczuwać, rozmawiać, wybaczać.

ja czlowiek ksiega empatii 10
ja czlowiek ksiega empatii 11

“Ja, człowiek. Księga empatii” okazuje się być pochwałą człowieka, wszystkich jego ułomności i zalet. Bo bycie człowiekiem daje ogrom możliwości.

ja czlowiek ksiega empatii 12

Budująca i motywująca lekcja uważności i empatii, czyli książka “JA, CZŁOWIEK. KSIĘGA EMPATII” Susan Verde z ilustracjami Petera H. Reynoldsa ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Polecamy również inny projekt Susan Verde i Petera H. Reynolds — książkę “W muzeum”, która okazuje się być wędrówką po korytarzach emocji i salach wyobraźni.

w muzeum ksiazka 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top