matematyczne gry 1

Gra matematyczna w wielu odsłonach – „Elektryzujące gry logiczne” – recenzja

Czy istnieje gra matematyczna — planszowa, wciągająca i dedykowana dzieciom, młodzieży i jednocześnie dorosłym? Tak! Wciągające gry logiczne są już na wyciągnięcie ręki! „Elektryzujące gry logiczne” to książka nietypowa — ze względu na rozmiar (wielkoformatówka z kartonowymi stronami) i zawartość. Jest zbiorem matematycznych gier planszowych, w które ze względu na poręczność (każda rozkładówka to gotowa plansza do innej gry) i funkcjonalność (szybkie i sprawne przygotowanie rozgrywek) można zagrać w dowolnym miejscu — w domu, w parku, na plaży czy w samolocie.

Przewodnikiem po świecie matematycznych zagadnień i jednocześnie instruktorem rozgrywek jest Profesor Goryl nazywany międzygalaktycznym ambasadorem rozumu. Bowiem szata graficzna gier (plansze, pionki i rekwizyty) oraz ich nazwy nawiązują do kosmosu i szeroko pojętej nauki.

matematyczne ry 5

Profesor Goryl będąc równocześnie tropicielem ekscytujących planszówek, poleca takie matematyczne gry, które mają ogromnym potencjał edukacyjny. W sumie prezentuje 8 gier – „Astralne wyzwanie”, „Kosmiczny spacer”, „Tic-Mat-Toe”, „Molekularne wyzwanie”, „Geogamon”, „Magiczny Trójkąt”, „Ucieczka z Laboratorium” i „Fabryka Robotów”. Ćwiczą m.in. logiczne myślenie, pamięć, rachowanie, planowanie, ocenianie prawdopodobieństwa zdarzeń, obierania strategii w swoich ruchach i koncentrację.

matematyczne ry 13
matematyczne ry 12
matematyczne ry 11
matematyczne ry 8
matematyczne ry 6
matematyczne ry 7

Szata graficzna tworzona w estetyce matematycznego ładu wraz z przejrzystym i stałym w każdej grze układem sprawia, że gracze szybko orientują się w celu i potrzebnych elementach gry. Załączone pod planszą zasady gry pozwalają łatwo wrócić do nich w razie potrzeby.

matematyczne ry 9
matematyczne ry 10

Przed przystąpieniem do gry przygotować należy pionki i inne potrzebne rekwizyty załączone do książki.

matematyczne ry 14
matematyczne ry 15
matematyczne ry 16

Oto mała próbka rozgrywek z „Elektryzującymi grami logicznymi”, a w roli głównej gra matematyczna „Astralne wyzwanie”:

Książka „Elektryzujące gry logiczne” Beatrice Tinarelli ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

Elektryzujących rozgrywek!

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top