uciekinierzy (7)

Ulf Stark i Kitty Crowther „Uciekinierzy” – ucieczka w świat emocji i wspomnień

Czy literatura dziecięca może być jednocześnie głęboka, wzruszająca i pełna humoru? „Uciekinierzy” Ulfa Starka z ilustracjami Kitty Crowther udowadniają, że tak. Ta opowieść to nie tylko zabawna i brawurowa ucieczka dziadka ze szpitala, ale również delikatne przedstawienie relacji rodzinnych, starości i wspomnień. W tej recenzji przyjrzymy się, jak Stark i Crowther tworzą literacki świat, który porusza serca zarówno dzieci, jak i dorosłych, prowadząc czytelnika przez labirynt emocji, od radości po nostalgiczny smutek.

Ulf Stark i Kitty Crowther dla dzieci i dorosłych

Ulf Stark, szwedzki autor, znany jest z umiejętności łączenia humoru z poważnymi tematami. Jego książki, takie jak – „Jak tata pokazał nam wszechświat”, „Czy umiesz gwizdać, Joanno„, Trylogia Stureby – przemawiają zarówno do dzieci, jak i dorosłych, oferując głębokie refleksje na temat życia.

Kitty Crowther, belgijska ilustratorka, laureatka nagrody ALMA, dodaje do opowieści Starka swoją unikatową wizję, tworząc ilustracje, które są zarówno ekspresyjne, jak i delikatne, idealnie uzupełniające narrację.

Ucieczka przez pokolenia

„Uciekinierzy” Ulfa Starka to poruszająca i bogata w emocje opowieść o dziadku i jego wnuku, którzy wyruszają w niezapomnianą podróż. Dziadek, przebywający w szpitalu, pragnie powrócić do domu na wyspie, gdzie spędził wiele lat swojego życia. W tym domu tkwią nie tylko jego wspomnienia, ale i dusza dawno straconej miłości. Wnuk Gottfrid, młody chłopiec o wielkim sercu, decyduje się pomóc dziadkowi w realizacji tego ryzykownego planu.

Podczas ich odważnej ucieczki, Stark z wrażliwością przedstawia rozwijającą się relację między dziadkiem a wnukiem. Dzięki tej wspólnej przygodzie, Gottfrid stopniowo odkrywa nieznane dotąd aspekty życia dziadka, jego marzenia, radości i żale. Opowieść przeplata się między teraźniejszością a przeszłością, ukazując czytelnikom, jak ważne są rodzinne więzi i wspomnienia.

Podróż dziadka i wnuka w „Uciekinierzy” to nie tylko fizyczna przemiana, ale również emocjonalna podróż w głąb serca i duszy. To opowieść o miłości, rodzinie i znaczeniu wspólnie spędzonych chwil, która z pewnością zostanie w pamięci czytelników na długo.

czy umiesz gwizdac joanno ksiazka

Najpiękniejsze książki dla dzieci, które zabrałabym na bezludną wyspę – lista 10 tytułów

„Uciekinierzy” – most między pokoleniami

Książka porusza tematy starości, cierpienia i rodzinnych relacji, przedstawiając je z niezwykłą wrażliwością i humorem. Stark, ze swoją charakterystyczną umiejętnością łączenia powagi z komizmem, tworzy poruszającą opowieść, która skłania do refleksji nad własnym życiem i relacjami z bliskimi. To książka o miłości, stracie, wspomnieniach i znaczeniu rodziny, która w subtelny sposób uczy empatii i zrozumienia dla starszego pokolenia.

uciekinierzy (2)
uciekinierzy (3)
uciekinierzy (4)
uciekinierzy (5)

Książka „Uciekinierzy” Ulf Stark z ilustracjami Kitty Crowther w tłumaczeniu Katarzyna Skalska ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki.

uciekinierzy (1)

Chłopiec, dziewczynka i mur” Ulfa Starka – książka o podziałach i ograniczeniach, ale i o wolności, której miarą jest miłość i wyobraźnia

chlopiec dziewczynka mur ulf stark 2
chlopiec dziewczynka mur ulf stark 2

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top