sowa czy puszczyk ksiazka 2

„Sowa czy puszczyk”, czyli gdy diabeł tkwi w szczegółach

„Sowa czy puszczyk” to edukacyjna książka pełna niesamowitych ciekawostek, naukowych faktów i zabawnych informacji. Dzięki barwnym ilustracjom wykonanym w stylistyce minimalizmu, przejrzystej kompozycji oraz oszczędnej i przystępnej narracji zestawienie 52 par pozornie zbliżonych do siebie m.in. zwierząt, zjawisk geograficznych czy też rzeczy codziennego użytku pozwala dostrzec różnice w przyrodzie i życiu człowieka, kształtując tym samym w umyśle dziecka właściwy obraz otaczającego go świata.

🔥 Na naszym Instagramie i Facebooku czekają dwa rozdania 🎁📚 z książką „Sowa czy Puszczyk”. 🔥

Ogrom przykładów

Na ponad 120 stronach pojawiają się wspomniane 52 pary myląco podobnych do siebie rzeczy, zjawisk i organizmów, które pogrupowane zostały w 6 rozdziałach: zwierzęta, jedzenie, geografia, garderoba, ciało i miasto.

sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 2

Że wielbłądy mogą mięć jeden lub dwa garby, to raczej powszechna wiedza. Ale który z nich to dromader, a który baktrian?

Słoń, jaki wygląda, każdy wie. Tylko, jak odróżnić indyjskiego od afrykańskiego?

Klementynki, nektarynki… Zajadamy je najczęściej zimą, bo ich smak i zapach kojarzy się nam ze Świętami Bożego Narodzenia. Ale czym tak naprawdę się różnią?

I dalej – trawnik a murawa, cyklon a tornado, parka a anorak, zarodek a płód, dalekowzroczność a starczowzroczność, plan a mapa? Przyznam szczerze, że ja również polegałbym na precyzyjnej odpowiedzi na wiele z tych pytań!

Na szczęście z pomocą przychodzą nie tylko czytelne zestawienia, wypunktowane argumenty, ale wspomniane już ilustracje, których dostrzeżone szczegóły niosą odpowiedź.

sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 3
sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 4
sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 6
sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 8

Staranne wydanie

Walor edukacyjny publikacji „Sowa czy puszczyk” idzie w parze z estetyką wydania. Optymalny rozmiar, twarda oprawa, gruby matowy papier i spora objętość sprawiają, że książka cieszy oko czytelnika, będą równocześnie (o czym zaraz się przekonacie) skarbnicą wiedzy.

Piękne wydanie i ogromna wartość merytoryczna przedstawionych w książce informacji czyni z tytułu świetny prezent dla dziecka. Na koniec roku szkolnego, na urodziny, na święta lub też bez okazji. Książki i wspólna lektura z dzieckiem to naszym zdaniem jeden z najlepszych prezentów, jakie możemy dać dziecku.

sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 9
sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 7
sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 5

Przyciągająca uwagę szata graficzna

52 rozkładówki to równocześnie 52 pary zwierząt, roślin, zjawisk i rzeczy, których porównywanie ułatwiają ilustracje imitujące przejrzystą stylistykę plakatów i powszechne w literaturze popularnonaukowej ikonografiki. Kontrastujące i intensywne kolory nie pozwalają oderwać oka od grafiki, a tak zdecydowanie łatwiej przemycać – potrzebne do różnicowania podobnych obiektów – informacje.

sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 12

Książka „Sowa czy puszczyk” Emmy Strack i Plantevin Guillaum ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

sowa czy puszczyk ksiazka edukacyjna 1

Polecamy zwariowany atlas roślin i zwierząt dla dzieci – młodych botaników i zoologów z wyobraźnią i poczuciem humoru, czyli „Elegantki, trucicielki i inne ziółka” wraz z ze zwierzęcym inwentarzem z „Narwańcy, uwodziciele, samotnicy”

atlas roslin zwierzet adrienne barman1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top