skubane kurczaki 23

„Skubane kurczaki”, czyli jak oskubać rywala i przystroić się w czyjeś piórka

„Skubane kurczaki” to zabawna gra familijna, w której gracze wcielają się w rolę kur biegających po wybiegu i kradnących sobie wzajemnie pióra. Kto ogarnie ten kurnikowy chaos? Kto, identyfikując jajko z częścią wybiegu, ukradkiem zabierze pióra z kuperka sąsiadce przed sobą? Liczy się dobra pamięć i spryt. Przegrywa drób z łysym kuperkiem. Pilnujcie porządku w kurniku i strzeżcie swego ogona i nie pozwólcie, by ktoś siedział Wam na ogonie!

Zawartość

„Skubane kurczaki” to gra mieszcząca się w dużym pudełku. Zdecydowanie nie jest to podróżne opakowanie. Niemniej jednak zawartość można wrzucić do woreczka i bez tekturowego opakowania zabierać ze sobą w podróż. Jednak gra wymaga przestrzeni, więc najlepiej sprawdzi się w domu, na pikniku czy parku.

W skład gry wchodzą:

  • 24 kafelki jajek,
  • 12 ośmiokątnych kafelków wybiegu dla kur,
  • 4 figurki kur,
  • 4 pióra z ogonów,
  • instrukcja.

skubane kurczaki 18
skubane kurczaki 20
skubane kurczaki 21
skubane kurczaki 22

Przedział wiekowy

  • sugerowany przez producenta wiek: 4+

„Skubane kurczaki” pokochają przedszkolaki każdej grupy wiekowej. Solidne wykonanie, wytrzymałe pionki, grube tekturowe jajka i elementy wybiegu zdają egzamin w starciu z każdymi dłońmi, nawet tymi malutkimi i bardziej „wymagającymi”.

Rozwijane umiejętności

  • pamięć,
  • zręczność,
  • koncentracja,
  • percepcja wzrokowa.

gry planszowe dla dzieci 1

Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

Charakterystyka gry „Skubane kurczaki”

Sprawne przygotowanie rozgrywki polega na rozłożeniu odkrytych losowo kafelków jajek tak, aby tworzyły okrąg. W środku okręgu ustawić należy zakryte kafelki wybiegu dla kur. Z kolei figurki kur (w ilości zależnej od liczby graczy) rozstawić trzeba na jajkach w równych odstępach od siebie.

skubane kurczaki 19

Rozpoczynający turę gracz odwraca wybrany kafelek wybiegu, porównując go z kafelkiem jajka znajdującym się przed jego kurą. Jeśli obrazki są identyczne, przesuwa kurę do przodu, a kafelek wybiegu odkłada zakryty na miejsce. Ruch powtarza do momentu skucia się, czyli gdy obrazki z wybiegu i jajka przed kurą różnią się od siebie. Wtedy następuje kolejka innego gracza.

skubane kurczaki 2
skubane kurczaki 4
skubane kurczaki 3

W momencie, gdy kura dogoni inną, możemy ją wyprzedzić (i zabrać jej piórko lub piórka z kuperka) tylko pod warunkiem, gdy odkryty kafelek wybiegu dla kur będzie pasować do kafelka jajka przed kurą przeciwnika.

Gra kończy się, gdy jakiś gracz zdobędzie wszystkie pióra.

Gra „Skubane kurczaki” nie jest nowością na rynku. To nowa edycja kultowej i wielokrotnie nagradzanej już planszówki. Dzieci ją uwielbiają, a dorośli chętnie dołączają do rywalizacji.

Ponadto to ten rodzaj planszówki, w której starsi i młodsi rywalizują ze sobą na serio. Dorośli nie muszą naginać trudnych zasad, by pomóc młodszym sprostać wyzwaniom gry. Ba – niejednokrotnie próbują dorównać lepszej pamięci swoich dzieci.

W efekcie „Skubane kurczaki” okazują się grą pełną nieudawanych emocji. Warto dodać, że rozgrywka do końca pozostaje dynamiczna, bo wystarczy kilka ruchów i szala zwycięstwa może przechylić się na stronę gracza, który początkowo został w tyle. Dlatego przez cały czas trzeba śledzić wybieg, ale i pola z jajkami (nie jedno, a kilka do przodu) przed swoimi kurami.

Szybkie rozgrywki, możliwość modyfikacji planszy, mechanika memo z motywem pędzących kurczaków (prawie jak strusia z kultowej bajki) i solidnie i estetycznie wykonane elementy gry działają jak magnes dla graczy, którym dedykowana jest gra.

„Skubane kurczaki” ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel.

rebel logo
skubane kurczaki 1
Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top