niezwykle przygody latajacej myszy 1

„Niezwykłe przygody latającej myszy” – o narodzinach marzeń

„Niezwykłe przygody latającej myszy” to opowieść, która czytelnikom w przygodach tytułowego gryzonia pozwala upatrywać inspiracji lotu samego Charlesa Lindbergha nad Atlantykiem w 1927 roku. Historia, której siła mocno tkwi w ilustracjach z niebywałą dokładnością oddających realia przełomu XIX i XX wieku, pozwoli narodzić się marzeniom w niejednej czytelniczej głowie.

„Wiele lat temu w ogromnym mieście żyła sobie pewna mysz ciekawa świata. Lubiła się zaszywać na długie miesiące w mrocznych bibliotekach, gdzie w tajemnicy przed wszystkimi zaczytywała się w książkach napisanych przez ludzi”.

niezwykle przygody latajacej myszy 2

Niestety pewnego dnia jej pobratymcy znikają z Hamburga – giną za sprawą makabrycznego ludzkiego wynalazku (pułapki na myszy).

niezwykle przygody latajacej myszy 3

Tytułowy bohater postanawia uciec przed zagrożeniem do osławionej legendą Ameryki. W jaki sposób uda pokonać się jej ocen? Mały, ale mądry i zdeterminowany gryzoń dokona czegoś wielkiego, pokonując własne ułomności, ograniczenia i wyzwalając się od czyhających na nią niebezpieczeństw mysiego świata – wygłodniałych kotów i złowrogich sów.

niezwykle przygody latajacej myszy 4
niezwykle przygody latajacej myszy 5
niezwykle przygody latajacej myszy 10

Autor „Niezwykłych przygód latającej myszy” – Torben Kuhlmann – kreuje historię, która czytelnikom w przygodach tytułowego gryzonia pozwala upatrywać inspiracji lotu samego Charlesa Lindbergha nad Atlantykiem w 1927 roku.

niezwykle przygody latajacej myszy 7
niezwykle przygody latajacej myszy 11
niezwykle przygody latajacej myszy 12
niezwykle przygody latajacej myszy 13

Bo oto jakiś czas po niezwykłym locie myszy mały chłopiec – przyszły pionier amerykańskiego lotnictwa – obejrzy plakat przedstawiający sławnego mysiego pilota, a w jego głowie zrodzi się pewien szalony na owe czasy pomysł.

niezwykle przygody latajacej myszy 17
niezwykle przygody latajacej myszy 16

Historia, której siła mocno tkwi w ilustracjach (w tonacji sepii) z niebywałą dokładnością oddających realia przełomu XIX i XX wieku, pozwoli narodzić się marzeniom w niejednej czytelniczej głowie.

niezwykle przygody latajacej myszy 6
niezwykle przygody latajacej myszy 8
niezwykle przygody latajacej myszy 9

Przesłanie książki jest jednoznaczne. „Niezwykłe przygody latającej myszy” opowiadają o:

  • narodzinach wielkich idei,
  • niespodziewanych inspiracjach i bliżej nieokreślonym natchnieniu do działania, więc o sile przypadku w nauce i rozwoju cywilizacji,
  • świadomej pracy pełnej prób, błędów, starań, porażek, o ogromnej determinacji motywowanej marzeniem.

„Niezwykłe przygody latającej myszy” Torbena Kuhlmanna wydane zostały nakładem wydawnictwa Wilga. Wypatrujcie w książkowych outletach!

niezwykle przygody latajacej myszy 14

Jeśli lubicie czytać książki o ambitnych jednostkach, niezwykłych osobowościach i niezłomnych charakterach, to koniecznie przeczytajcie wpis – „Doktor Esperanto i język nadziei” – język mostem do światowego pokoju oraz „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok” – o ziemskich i ludzkich biegunach.

doktor esperanto i jezyk nadziei 1
marek kaminski jak zdobyc biegun ziemi w rok 1

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry