nauka to lubie 26

„Nauka. To lubię”, „Kosmos”, „Człowiek” Tomasza Różka

Masz problemy, by jasno opowiedzieć dziecku o rzeczach i zjawiskach nieco skomplikowanych? Twoje dziecko zasypuje Cię pytaniami z dziedzin niebędących Twoim konikiem? Brakuje Ci przykładów z życia codziennego na temat ciekawych zagadnień i procesów fizycznych, chemicznych, biologicznych, matematycznych?
By w domowych warunkach pogłębić wiedzę z dziedziny nauki, kosmosu i człowieka, polecamy książki Tomasza Rożka.

„Nauka. To lubię!”

Zmiana kolorów liści, „dostrzeganie” dźwięków, obiekty niewidzialne i niewidoczne, ruch i bezruch, czas i bezczas, nieziemska pogoda, problemy z klimatem czy całkiem przyziemny brud czy śmieci…

Wszystko to zagadnienia, które mają swoje naukowe wyjaśnienia. Dosłowny dialog autora z dzieckiem oraz eksperymenty dedykowane najmłodszym pozwalają zgłębić tajniki nauki.

nauka to lubie 37
nauka to lubie 43
nauka to lubie 42
nauka to lubie 36
nauka to lubie 38
nauka to lubie 40

„Człowiek”

Człowiek kiedyś (jak powstawał?), teraz (jak funkcjonuje?) i w przyszłości (jak cyfryzacja i technologia zmieniają naszą anatomię i fizjologię?) – ogrom wątpliwości rozwiewają razem z autorem jego rozmówcy – profesor Marek Konarzewski, doktor Marek Kaczmarzyk oraz profesor Ryszard Tadeusiewicz.

nauka to lubie 49
nauka to lubie 48
nauka to lubie 47
nauka to lubie 46
nauka to lubie 45
nauka to lubie 44

„Kosmos”

Wszechświat, galaktyki, gwiazdy, planety, Ziemia, życie… Kosmos i jego zjawiska – nie mniej intrygujące niż człowiek czy nauka, trudne do wyobrażenia, czasami wydające się być mało prawdopodobne, a jednak odkrywane, fotografowane, opatrzone naukowymi dowodami.

Z Tomaszem Rożkiem m.in. narodziny gwiazd, powstawanie galaktyk, działanie czarnych dziur, specyfika kominów hydrotermalnych na dnie oceanów czy też np. adaptacja bakterii do różnych środowisk przestają być magią.

Przystępne tłumaczenie naukowca, realistyczne zdjęcia, dowcip i okazjonalne komiksowe rysunki sprawiają, że pojęcia, obiekty i zjawiska często nie do wyobrażenia stają się możliwe do wyjaśnienia nawet najmłodszym czytelnikom.

nauka to lubie 34
nauka to lubie 33
nauka to lubie 32
nauka to lubie 31
nauka to lubie 30
nauka to lubie 29
nauka to lubie 28
nauka to lubie 27

Książki „Nauka. To lubię”, „Kosmos”, „Człowiek” Tomasza Rożka ukazały się nakładem wydawnictwa Wilga.

Nie taki wilk straszny, jak go malują – obraz wilka w literaturze dla dzieci.

o wilku ktory wypadl z ksiazki thierry robberecht arti

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top