lapkosztuczki sztuczkolapki gra 2

Gra „Łapkosztuczki-sztuczkołapki” – zręcznościowy wyścig sprawnych rąk i bystrych oczu – recenzja

„Łapkosztuczki-sztuczkołapki” to zręcznościowa gra edukacyjna, w której żaden gracz nie narzeka na nudę. Wszyscy jednocześnie manipulując klockami, próbują odwzorować układ klocków i palców prezentowany na poszczególnej karcie z zadaniem. Presja czasu i element zdrowej rywalizacji potęguje emocje związane z wyścigiem zręcznych palców. Pojedynki wygrywają osoby spostrzegawcze, sprawne motorycznie i potrafiące opanować drżące ręce. „Łapkosztuczki-sztuczkołapki” są więc idealnym treningiem motoryki małej, percepcji wzrokowej, refleksu i koncentracji.

Zawartość

Gra mieści się w małym, kompaktowym pudełku, które idealnie nadaje się, by zabrać w podróż. W skład gry wchodzi:

  • 68 kart,
lapkosztuczki sztuczkolapki gra 7
lapkosztuczki sztuczkolapki gra 8
  • 24 kolorowe klocki w 6 różnych kolorach i kształtach,
lapkosztuczki sztuczkolapki gra 3
  • instrukcja.
lapkosztuczki sztuczkolapki gra 4

Przedział wiekowy

  • sugerowany przez producenta wiek: 6+
  • nasza sugestia: 5+.

Bystre oczy, motywacja i chęć zabawy klockami, przy rezygnacji z rywalizacji i presji czasu, mogą okazać się również dla 4-latka świetną okazją do ćwiczeń małej motoryki.

Gra idealnie nadaje się również dla seniorów, dla których ćwiczenia motoryczne poprawić mogą nie tylko sprawność manualną, ale i kompetencje poznawcze.

lapkosztuczki sztuczkolapki gra 6

Rozwijane umiejętności

gry planszowe dla dzieci 1

Gra znajduje się w zestawieniu:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

Charakterystyka rozgrywki

Potasowaną talię kart należy ułożyć na stole, a zestaw klocków (po jednym z każdego rodzaju) rozdać graczom. W grze optymalnie może brać udział od 2 do 4 graczy.

lapkosztuczki sztuczkolapki gra 14

Runda rozpoczyna się od odsłonięcia pierwszej karty z talii przez najmłodszego gracza. Karty z zadaniami do wykonania prezentowane są przez graczy – kolejno i zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Po odkryciu karty wszyscy równocześnie starają się uchwycić kolorowe klocki zgodnie z zasadami prezentowanymi na kartach. Są trzy typy kart:

  • klocki znajdują się pomiędzy palcami dłoni – gracze starają się dokładnie odwzorować ułożenie palców i klocków między nimi,
lapkosztuczki sztuczkolapki gra 11
  • klocki umieszczone są w narożnikach karty – gracze muszą umieścić wszystkie prezentowane klocki między palcami według własnych upodobań,
lapkosztuczki sztuczkolapki gra 13
  • klocki umieszczone są w narożnikach karty oraz pomiędzy palcami dłoni – gracze starają się równocześnie odwzorować ułożenie palców i klocków między nimi, a pozostałe klocki umieścić dowolnie.
lapkosztuczki sztuczkolapki gra 12

Gracz, który jako pierwszy wykonana zadanie, krzyczy: „Łapkosztuczki” i jeśli prawidłowo odwzorował układ klocków i palców, otrzymuje kartę (jeśli zadanie wykonane zostało niezgodnie z przykładem na karcie, gracz oddaje jeden zdobyty wcześniej punkt do puli następnej rundy). Uzbieranie 6 kart jest równoznaczne z wygraną.

Gra „Łapkosztuczki-sztuczkołapki” ukazała się nakładem wydawnictwa Muduko. Do kupienia m.in. tutaj.

lapkosztuczki sztuczkolapki gra 1

Jeśli zależy Wam na grach dynamicznych, ćwiczących jednocześnie koncentrację, spostrzegawczość i refleks, to we wpisie „Refleks, zwinność, zręczność i zabawa – trzy gry planszowe dla przedszkolaków, w których pozytywne emocje sięgają zenitu” znajdziecie dokładną charakterystykę sprawdzonych gier z tego działu.

img 20200205 102234
Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top