ksiazka gosc 14

„Gość” – książka o spotkaniach, które zmieniają nasze życie na zawsze

Książka „Gość” to pełen urokliwych ilustracji picturebook poruszający temat nieufności, dystansu względem tego, co nowe, obce, inne. To także książka o tym, że warto częściej niż tylko czasami porzucić swoje nawyki, bezpieczną, ale pozbawioną już życiowych kolorów rutynę, wyjść poza strefę osobistego komfortu, zapraszając do swojego życia gościa – nową relację i związane z nią zmiany.

„Gość” to książka pod patronatem PrzystanekRodzinka.pl.

„Gość” czekana na dwóch właścicieli w rozdaniach na naszym Instagramie i Facebooku.

Przyzwyczajonemu do rutynowych zajęć i uwielbiającemu odpoczywać w samotności swojego domu w drzewie surrealistycznie wyglądającemu królikowi (zającowi?) przerwa spokój wizyta nieoczekiwanego gościa. Natrętny przybysz najprawdopodobniej nie z królikowego świata prosi go o gościnę, niby najzwyklejszą rzecz na świecie. Spotyka się jednak z odrzuceniem, co nie przeszkadza mu zabiegać o atencję.

ksiazka gosc 4
ksiazka gosc 5
ksiazka gosc 6
ksiazka gosc 7
ksiazka gosc 8

Wrogo nastawiony królik, dręczony na każdym kroku obecnością nieznajomego, w końcu zaprasza przybysza do domu. Wyglądający jak małe dziecko gość bawi się wszystkim, co napotkają jego oczy i ręce, robiąc ogromny bałagan i doprowadzając gospodarza do rozpaczy.

ksiazka gosc 9
ksiazka gosc 10

Co sprawiło, że wyrzucony z domu przybysz stał się finalnie przyjacielem królika? Sprzątając dom, gospodarz odkrywa coś, co budzi w nim refleksję, pozwala wrócić pamięcią do beztroskich czasów dzieciństwa, do chwil większej swobody i otwartości na drugiego człowieka.

Osadzona w pozaziemskim krajobrazie historia małego gościa nawiedzającego dom przyzwyczajonego do samotnego życia pewnego niby królika, niby zająca sprawia, że fabuła, a w efekcie i wydźwięk opowieści nabierają bardziej filozoficznego i emocjonalnego aspektu. Dorosłym pomaga to poczuć więź z bohaterem zmagający się z nowymi zmianami. Młodszym z kolei nie przeszkadza podążać bardziej za uczuciami i nastrojami małego gościa.

ksiazka gosc 11
ksiazka gosc 12
ksiazka gosc 13

Lakoniczny, ale wymowny tekst Nadii Al Omari z ilustracjami Richolly’ego Rosazzy w surrealistycznym klimacie tworzy niepowtarzalną całość. Książka „Gość” ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

ksiazka gosc 14
ksiazka gosc 2

„Gdzie zaczyna się szczęście” i „Kiedy nadchodzi smutek” – książki o emocjach dla dzieci

kiedy nadchodzi smutek eva eland 3

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top