dogman komiks 3

“Dogman” – oryginalna seria komiksów twórcy Kapitana Majtasa

Seria komiksów “Dogman” Dava Pilkeya to prawdziwy fenomen wśród tytułów dla najmłodszych czytelników. Numer 1 na listach bestsellerów New York Timesa wśród książek dla dzieci. Opowieści o pół-policjancie, pół-czworonogu zachwycą każdego, kto szuka zabawy, śmiechu i kto wierzy w psią rasę wymiaru sprawiedliwości.

dogman komiks 2

Na naszym Facebooku i Instagramie czekają 🎁 rozdania z “Dogmanem”. Wpadajcie!

komiksy dla dzieci 1

Komiksy dla dzieci, czyli jak zacząć przygodę z komiksami – TOP 15.

Dav Pilkey – nagradzany twórca książek obrazkowych dla dzieci

Dav Pilkey to amerykański pisarz i ilustrator, który pisarstwem i rysowaniem zaczął interesować się w bardzo młodym wieku. W szkole podstawowej często rysował komiksy i przygody swoich własnych bohaterów, zwłaszcza podczas lekcji, które nierzadko spędzał na korytarzu za przeszkadzanie w klasie.

Jego kariera autorska rozpoczęła się, gdy miał zaledwie 19 lat, gdy jego pierwsza książka “World War Won” została opublikowana. Jednak dopiero seria książek “Kapitan Majtas” (ang. “Captain Underpants”), która zaczęła ukazywać się w 1997 roku, zapoczątkowała jego prawdziwy sukces i popularność. Seria, którą mam nadzieję wkrótce Wam zrecenzujemy, opowiada o dwóch chłopcach ożywiających swojego szkolnego dyrektora jako superbohatera o nazwie Kapitan Majtas.

W ciągu swojej kariery Pilkey otrzymał wiele nagród, w tym Nagrodę Literacką Książki Dziecięcej Theodor Seuss Geisel, przyznawaną autorom i ilustratorom tworzącym dla dzieci.

Dav Pilkey jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Jego prace zainspirowały wiele dzieci do pisania i rysowania, pomagając w rozwijaniu wyobraźni.

Komiks – czyli radość czytania

Nie każde dziecko jest w stanie przeczytać obszerną książkę. Ba! Nie każde dziecko lubi czytać. Pokażcie mu komiks. To świetny sposób na rozkochanie dziecka w czytaniu. Pomocny w tym względzie jest obraz, bez którego nie powstanie komiks, a który jest głównym “sprawcą” fabuły. To właśnie komiksowe kadry w największym stopniu ogniskują (i jednocześnie ćwiczą) uwagę czytelnika, na której brak narzekają rodzice i nauczyciele. Przepełnione komizmem, dowcipami, językowymi żartami komiksy stają się odskocznią od poważnego świata pełnego wymagań, reguł. Komiks ma przyzwolenie na widzenie świata na opak, na zwariowaną akcję, na absurdy, dziwy i zaśmiewanie się do rozpuku.

Dogman – #1 na listach bestsellerów New York Timesa

Po wydaniu kilku książek z serii “Kapitan Majtas”, Dav Pilkey stworzył serię “Dogman”, która również, jak jego poprzedni cykl, zyskała ogromną popularność wśród dzieci i młodzieży.

Również ta seria komiksów Dava Pilkeya ma wszystkie wspomniane wyżej cechy, dzięki którym dzieci tak chętnie sięgają po kolejno wydawane tytuły cyklu.

Dotychczas ukazały się następujące cześć serii: „Dogman”, „Dogman. „Bierz go!”, „Dogman. Opowieść o dwóch kotach”, „Dogman i Superkot”, „Dogman. Władca Pcheł”, „Dogman i Mały Kieł”, „Dogman. Komu bije dzban”, „Dogman. Aport z oblężonego miasta”, „Dogman. Wichrowe bzdurza”, „Dogman. Zbrodnia Ikara”.

Seria ta opowiada o pewnym niezwykłym policjancie, pół-człowieku, pół-psie. Jak się nim stał? Pewnego dnia Aspirant Nać i jego pies Greg ulegli poważnej eksplozji. Ich śmierci zaradziła pewna pielęgniarka, która wpadła na pomysł przyszycia psiego łba do gliniarza. Tak powstał niemający sobie równych – Dogman. Waleczny i inteligentny stróż prawa zatrzymuje groźnych przestępców, dba o porządek i bezpieczeństwo w miasteczku.

dogman komiks 9

Dogman – wielowątkowy, absurdalny, zabawny komiks

Już od pierwszej części, w której poznajemy rodowód nowego wymiaru sprawiedliwości, czyli psiego policjanta, wartka akcja nabiera rozpędu i w kolejnych częściach wcale się nie zatrzymuje. Dołączają inni bohaterowie (np. reporterka Sara, pudelka Zuzu czy Kotek Pet), superbohaterowie (m.in. kapitan Ciacho), wrogowie (m.in. kot Pet), a odważny Dogman nierzadko wraz z gromadą przyjaciół poskramia przestępców.

Absurdalne przygody spotykają Dogmana. Pokonuje Robo-Szefa stworzonego przez profesora Szumowisko na rozkaz rządnej władzy pani burmistrz, zmaga się z machiną z odkurzacza skonstruowaną przez Kota Peta, daje radę rozrabiającej armii hot-dogów, powstrzymuje inwazję złośliwych kijanek.

Absurd rodzi absurd, żart goni żart. I super, przecież to komiks.

dogman komiks 10
dogman komiks 15
dogman komiks 16
dogman komiks 17
dogman komiks 20
dogman komiks 21
dogman komiks 22
dogman komiks 23

Na absurdzie i dowcipie nie kończy się lista atutów serii. Autor w trakcie lektury serwuje najmłodszym ruchome obrazki (starą technikę animacji) wraz z instrukcją ich tworzenia i odczytywania. Do każdego tytułu załącza także graficzne wskazówki rysowania głównych postaci.

dogman 2
dogman 1
dogman komiks 13
dogman komiks 14

Polecamy z juniorami całą serię!

Seria “Dogman” Dava Pilkeya ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.

InwestyGatory” – nowa seria komiksów dla fanów absurdalnych zwrotów akcji i „brudnego” humoru

inwestygatory 26

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top