esperanza ksiazka (1)

„Esperanza” – wirtuozerskie połączenie słowa i obrazu w sercu przygody

„Esperanza” Jakoba Wegeliusa to opowieść, która przenosi czytelnika w krainę, w której ilustracje są integralną częścią narracji, a przygoda splata się z głębią emocjonalną. „Esperanza” od pierwszych stron wciąga w swoje tajemnicze zakamarki, gdzie realność miesza się z baśniowością.

Jakob Wegelius, szwedzki autor i ilustrator, autor „Legendy o Sally Jones” i „Małpy mordercy”, znów zachwyca. Zaskakujący talent Wegeliusa to zdolność do wyczarowywania postaci, które mimo swojej niezwykłości, stają się bliskie każdemu czytelnikowi.

tkaczka chmur ksiazka dla dzieci o smierci 13

Tkaczka chmur” – przejmująca i kojąca baśń o śmierci dla dzieci

Mały bohater w wielkim świecie

W „Esperanza”, podążamy śladem Halidona – artysty cyrkowego, który znacznie różni się od typowych bohaterów dziecięcych książek. To postać, która pomimo swojego małego wzrostu, pokazuje, że odwaga nie zawsze musi iść w parze z fizyczną siłą.

Książka rozpoczyna się od tajemniczego zniknięcia Kapitana, przyjaciela i opiekuna Halidona, co staje się punktem wyjścia do zaskakującej i pełnej niebezpieczeństw przygody. Odnalezienie Kapitana staje się misją, której towarzyszy wierna i bezdomna psia dusza, wprowadzając w fabułę elementy lojalności i bezwarunkowej przyjaźni.

Podczas poszukiwań Halidon nie tylko odkrywa tajemnice związane z zaginięciem Kapitana, ale również odkrywa głębsze warstwy samego siebie i otaczającego go świata. Każda napotkana postać, czy to przyjazna, czy wroga, wciąga go głębiej w sieć intryg i niebezpieczeństw, wydobywając z niego spryt, odwagę i determinację, które są większe, niż ktokolwiek – włącznie z nim samym – mógł przypuszczać.

„Esperanza” jest więc nie tylko fizyczną podróżą w przestrzeni, ale również podróżą w głąb duszy.

Siła wiary i wartość przyjaźni

„Esperanza” to opowieść o wartościach, które często tracimy w codziennym zgiełku – o przyjaźni, zaufaniu i sile, która tkwi w wierze w siebie. Wegelius z wielką umiejętnością przekazuje, że każda, nawet najbardziej nieoczekiwana relacja, może okazać się fundamentem do wzajemnej pomocy i wsparcia.

esperanza ksiazka (2)
esperanza ksiazka (3)
esperanza ksiazka (4)
esperanza ksiazka (5)
esperanza ksiazka (6)

Książka „Esperanza”  Jakoba Wegeliusa w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki.

Chłopiec, dziewczynka i mur” Ulfa Starka – książka o podziałach i ograniczeniach, ale i o wolności, której miarą jest miłość i wyobraźnia

chlopiec dziewczynka mur ulf stark 2

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top