elektromagnetyzm ksiazka (15)

“Elektromagnetyzm i jego tajemnice” – tajniki fizyki dla dzieci

“Elektromagnetyzm i jego tajemnice” to książka dla dzieci, która pozwala na poznanie tajników elektryczności, magnetyzmu i ich związków ze światłem. Autor S. Kaida-Salah Ferrón i ilustrator Eduardo Altarriba stworzyli niecodzienny tytuł popularnonaukowy, które przyciąga uwagę poważnym tematem przedstawionym w bardzo atrakcyjnej i przystępnej formie. Przewaga czytelnych schematów, licznych infografik i ilustracji zapełniających rozkładówki czyni lekturę przyjemną i pożyteczną.

“Elektromagnetyzm i jego tajemnice” to książka pod patronatem PrzystanekRodzinka.pl.

elektromagnetyzm ksiazka (14)

W XXI wieku elektryczność i magnetyzm są wszechobecne i trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Ta książka pozwala na zrozumienie ich działania i wyjaśnia ich wpływ na nasze codzienne życie.

elektromagnetyzm ksiazka (2)

Dwie pierwsze części edukacyjnej serii przybliżającej młodym czytelnikom tajemnice fizyki, chemii i astronomii – „Fizyka kwantowa i jej tajemnice” oraz „Teoria względności i jej tajemnice” scharakteryzowałam we wpisie — Wartościowe książki edukacyjne dla dzieci – „Fizyka kwantowa i jej tajemnice” oraz „Teoria względności i jej tajemnice”.

Fizycy i fizyka dla dzieci

Na około 50 stronach wieloformatowego “Elektromagnetyzmu” przedstawiono niespełna 30 intrygujących zagadnień zogniskowanych wokół tematyki elektromagnetyzmu. Każdemu poświęcono przynajmniej jedną rozkładówkę. Wśród nich znajdują się m.in. elektryzowanie, ładunek elektryczny, prąd elektryczny, napięcie elektryczne, obwód elektryczny, akumulatory, baterie, magnetyzm, pole magnetyczne, kompas magnetyczny, elektromagnetyzm, silniki elektryczne, generator elektryczny, fale elektromagnetyczne.

W większości zagadkowo brzmiące dla dziecka pojęcia naukowe poparte zostają opisem doświadczeń, ale i eksperymentami zaproponowanymi do wykonania w domu. Działania z elektryzującym balonem czy opiłkami żelaza w polu magnetycznym trafnie unaoczniają wydające się być magią zjawiska.

Ogrom schematów, infografik i ilustracji sprawia, że publikacja budzi ciekawość świata młodych czytelników, stając się przystępnym narzędziem do nauki. Okazuje się, że sensacyjne odkrycia z historii fizyki w dalszym ciągu intrygują.

elektromagnetyzm ksiazka (3)
elektromagnetyzm ksiazka (4)
elektromagnetyzm ksiazka (5)
elektromagnetyzm ksiazka (6)
elektromagnetyzm ksiazka (7)
elektromagnetyzm ksiazka (8)

Czym w rzeczywistości jest ELEKTRYCZNOŚĆ? Co ma wspólnego z magnesami?

Czym jest MAGNETYZM? I przede wszystkim co go łączy ze ŚWIATŁEM?

Dlaczego niektóre materiały mają właściwości MAGNETYCZNE?

Co by było, gdyby nie było ELEKTROMAGNETYZMU?

Jak zbudować domowy elektroskop, domową baterię czy domowy silnik elektryczny?

Odpowiedzi na te, ale i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszej części serii książek popularyzującej dla dzieci zagadnienia z fizyki, chemii i astronomii. Tales z Miletu, Benjamin Franklin, Andre-Marie Ampere, Michael Faraday, Joseph Henry, James Clerk Maxwell i inni fizycy będą towarzyszyć najmłodszym w ich czytelniczej podróży przez wieki elektromagnetyzmu.

elektromagnetyzm ksiazka (9)
elektromagnetyzm ksiazka (10)
elektromagnetyzm ksiazka (11)
elektromagnetyzm ksiazka (12)
elektromagnetyzm ksiazka (13)

Książka o elektromagnetyzmie dla dzieci “Elektromagnetyzm i jego tajemnice” S. Kaida-Salaha Ferróna z ilustracjami Eduarda Altarriby wydana została nakładem wydawnictwa Adamada.

elektromagnetyzm ksiazka (1)

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook

Książka o kosmosie dla dzieci – “Kosmos i jego tajemnice”

ksiazka o kosmosie dla dzieci 24

Scroll to Top