ariol krolicze zeby recenzja 1

„Ariol. Królicze zęby”

„Ariol. Królicze zęby” jest kolejnym, jak zawsze fenomenalnym, zbiorem komiksów autorstwa duetu Emmanuela Guiberta i Marca Boutavanta. W sumie 12 komiksów to spora porcja humoru dawkowana w dziesięciostronicowych historyjkach z bohaterami w kostiumach zwierząt. Połączenie satyrycznego wydźwięku komiksów (dostrzeganego przez dorosłych) z zasłużoną dawką śmiechu dla dzieci owocuje świetną rodzinną lekturą.

„Ariol. Królicze zęby” to książka pod patronatem PrzystanekRodzinka.pl.

W kolejnej części przygód Ariola i jego szalonych kumpli, nie zabraknie miłosnych podchodów do Petuli – niedoścignionego obiektu westchnień głównego bohatera. Wzniosłe uczucie pozwoli mu pokonać 'most strachu’ – sportową konstrukcję z jaką zmierzyć się muszą uczniowie pana RIBERY. Któż z nas nie pamięta swoich lekcji WF-u, gigantycznych kozłów, skrzyni gimnastycznych czy innych sportowych wyzwań, którym trzeba było stawić czoła?

ariol krolicze zeby recenzja 4
ariol krolicze zeby recenzja 5
ariol krolicze zeby recenzja 6

À propos konstrukcji, Ariolowi i Ramonowi uda się zbudować imponujący domek z krzeseł, kocy, ba – wyposażony w telewizor (oczywiście jego zabawkową imitację, jakże kreatywną). Aktorska zabawa, w której Ariol wcieli się jednocześnie w prezentera wiadomości, SUPERKONIA, czyli swojego ulubionego bohatera, ale i wyśpiewa reklamę, zakończy się totalną zaglądą. Bo do czego innego może doprowadzić skok w telewizor towarzysza zabaw? Na szczęście rzucony przez opiekunkę młodzieńców – panią Serek – pomysł na domek na drzewie zaowocuje kolejną przygodą.

ariol krolicze zeby recenzja 7
ariol krolicze zeby recenzja 8
ariol krolicze zeby recenzja 9
ariol krolicze zeby recenzja 10

Jeśli tak samo, jak Ariol nie przepadacie za rodzinnymi imprezami lub nudnym wyczekiwaniem w nieciekawych miejscach (praca taty Ariola to zdecydowanie jedno z nich), to przygody tytułowego bohatera zainspirują Was do twórczego wykorzystania czasu.

ariol krolicze zeby recenzja 11
ariol krolicze zeby recenzja 12
ariol krolicze zeby recenzja 13
komiksy ariol 44

Wnikliwe spojrzenie na satyryczną serię o Ariolu ze szczególnym uwzględnieniem części „Ariol. Tyberiusz kotatakuje” oraz „Ariol. Pies zawodowiec” znajduje się we wpisie – Komiks „Ariol” – słodko-gorzka satyra nie tylko dla dzieci.

„Ariol. Królicze zęby” to oczywiście zbiór autentycznych sytuacji zdarzeń ze szkolnych ławek i korytarzy (zawsze znajdzie się ktoś, kto pojawi się w swoich pierwszych okularach lub z aparatem na zębach, stając się obiektem kpin szczerych szkolniaków) czy domów rodzinnych (kto mieszkał w bloku z balkonem nad ulicą, ten wie, jakie hece można przypadkiem, bądź nie, sprawić przechodniom – Ariol wzbogacił się o kilka takich doświadczeń). To również prawdziwe emocje, dobrze znane z dzieciństwa zabawy i zachowania. Zaklinanie rzeczywistości („Jeśli uda mi się dobiec do końca ulicy, nie nadeptując na linię, Petula się we mnie zakocha”), wypisywanie tajemniczych karteczek, żartów itp. na lekcjach i posyłanie ich po całej klasie (oczywiście w ukryciu przed nauczycielem), niekończące się zabawy w wyścigi samochodowe czy nawet mniejsze i większe manipulacje zachowaniem dziadków opiekujących się wnukami pod nieobecność rodziców… Kwintesencja dzieciństwa!

ariol krolicze zeby recenzja 14
ariol krolicze zeby recenzja 15
ariol krolicze zeby recenzja 16
ariol krolicze zeby recenzja 17
ariol krolicze zeby recenzja 18
ariol krolicze zeby recenzja 19
ariol krolicze zeby recenzja 20
ariol krolicze zeby recenzja 21
ariol krolicze zeby recenzja 22

Książka „Ariol. Królicze zęby” Emmanuela Guiberta i Marca Boutavanta ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

Jesteście fanami komiksu? Polecamy nasz poczytny wpis – Komiksy dla dzieci, czyli jak zacząć przygodę z komiksami – 🔥🔥 TOP 15 🔥

komiksy dla dzieci 1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry