el agujero trekking teneryfa (3)

TOP 15 najlepsze punkty widokowe na Teneryfie

Teneryfa, klejnot Wysp Kanaryjskich, oferuje panoramę zapierających dech w piersiach punktów widokowych. Od majestatycznego Teide po rozległy ocean – te punkty widokowe zapewniają różnorodne i oszałamiające wrażenia każdemu odwiedzającemu. Odkryj z nami najlepsze punkty widokowe na Teneryfie.

Punkty widokowe na Teneryfie

  Panorama La Quinta

  La Quinta Boca del Paso trekking teneryfa (4)

  Wystarczy przejść 1,5 km od kościoła miejskiego trasą pieszą, a zaskoczy Cię zapierający dech w piersiach widok na ogromna część południowego wybrzeża.

  La Quinta Boca del Paso trekking teneryfa (10)
  La Quinta Boca del Paso trekking teneryfa (8)
  La Quinta Boca del Paso trekking teneryfa (13)

  Punkt widokowy Humboldta

  IMG 20220122 145416

  Punkt widokowy Humboldta słynie z jednych z najbardziej spektakularnych widoków na dolinę La Orotava, która stanowi znaczną część północnej Teneryfy.

  IMG 20220122 145640

  El Pijaral

  el pijaral szlak (3)

  Warto przedzierać się przez gęste lasy Anagi, aby podziwiać niesamowite widoki na wybrzeże tej części Teneryfy, cieszyć się ciszą (wymagane jest darmowe pozwolenie na wejście na szlak i dotarcie do punktu widokowego) i odetchnąć świeżym powietrzem.

  Informacje, jaki wybrać szlak, by dotrzeć do tego punktu widokowego i gdzie pobrać bezpłatne wejściówki na trasę, znajdziecie we wpisie – Atrakcje na Teneryfie – trekking na Teneryfie (najpopularniejsze szlaki turystyczne – 15 tras), w rozdziale El Pijaral.

  el pijaral szlak (2)

  Las Teresitas

  IMG 20210910 151022

  To miejsce jest jednym z najczęściej odwiedzanych na Teneryfie. Położone jest na obrzeżach stolicy wyspy, na wzgórzu z widokiem na Playa de Las Teresitas.

  Cruz del Carmen

  trekking na teneryfie sendero de los sentidos (3)

  Położony w San Cristóbal de La Laguna punkt widokowy Cruz del Carmen zapewnia rozległe widoki na dolinę i górę Teide. Tzw. brama do Parku Wiejskiego Anaga jest panoramicznym rajem dla miłośników przyrody.

  Będąc na punkcie widokowym Cruz del Carmen koniecznie pospacerujcie trasą Sendero de los Sentidos. Jej opis znajdziecie we wpisie – Atrakcje na Teneryfie – trekking na Teneryfie (najpopularniejsze szlaki turystyczne – 15 tras), w rozdziale Sendero de los Sentidos.

  La Garañona

  El Sauzal

  Odkryj piękno La Garañona w El Sauzal. Ten spokojny punkt widokowy przypominający park oferuje spektakularne widoki na ocean i wybrzeże, idealne na spokojny wypoczynek.

  Mirador de Jardina

  20231226 174629932 iOS

  Zieleń Anagi, warcaby pól uprawnych, miasteczka z kolorowymi domami rozsianymi w dolinach, panorama z El Teide i oceanem w tle zachwycają.

  Pico del Ingles

  Ingles

  Pico del Ingles oferuje wyjątkowe wrażenia, widoki często spowite chmurami, odkrywające różnorodne mikroklimaty Teneryfy.

  Montaña Amarilla

  montanza amarilla (2)

  Na południu Teneryfy leży Montaña Amarilla (Żółta Góra), wyjątkowa formacja geologiczna. Oferując widoki na plażę i imponujący krajobraz jest obowiązkową wizytą dla miłośników geologii i przyrody.

  montanza amarilla (1)
  montanza amarilla (5)
  montanza amarilla (10)
  montanza amarilla (12)
  montanza amarilla (15)

  Krater Teide i punkty widokowe wokół szczytu Teide

  pico del teide (29)

  W środkowej części Teneryfy znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii, Teide. Punkty widokowe wokół stożka wulkanu są po prostu inspirujące. Inne punkty widokowe w Parku Narodowym Teide, do których można dotrzeć samochodem opisane zostało we wpisie – Teneryfa i Park Narodowy Teide – spektakularne punkty widokowe.

  pico del teide (31)
  pico del teide (39)
  pico del teide (27)
  pico del teide (22)
  pico del teide (11)
  pico del teide (10)

  Punta de Teno

  co warto zobaczyc na teneryfie polwyspep teno (24)

  W Punta de Teno możesz podziwiać wyjątkowy widok na klify Los Gigantes, oferujący świeże spojrzenie na ten kultowy krajobraz.

  Zdecydowanie więcej miejsc z dala od turystycznego zgiełku, takich jak półwysep Teno, znajduje się we wpisie – Sekretne miejsca na Teneryfie – 10 miejsc z dala od turystycznego zgiełku.

  co warto zobaczyc na teneryfie polwyspep teno (21)
  co warto zobaczyc na teneryfie polwyspep teno (11)
  co warto zobaczyc na teneryfie polwyspep teno (14)
  co warto zobaczyc na teneryfie polwyspep teno (20)
  co warto zobaczyc na teneryfie polwyspep teno (22)

  Mirador de Masca

  co zobaczyc na teneryfie masca (12)

  Z Mirador de Masca roztacza się zapierający dech w piersiach widok na strome wąwozy, zielone doliny i otaczające je majestatyczne góry. Ten punkt widokowy jest popularny wśród turystów i miłośników przyrody, oferując nie tylko spektakularne panoramy, ale także możliwość zobaczenia endemicznej flory i fauny. Jest łatwo dostępny, co czyni go idealnym miejscem na krótkie wycieczki i sesje fotograficzne, pozwalając podziwiać piękno dzikiej przyrody Teneryfy.

  co zobaczyc na teneryfie masca (8)

  Punkt widokowy Archipenque

  2398938769 dd8745feef b

  Łatwo dostępny punkt widokowy Archipenque oferuje fantastyczne widoki na klify Los Gigantes.

  El Agujero – Los Gigantes

  el agujero trekking teneryfa (3)

  Niezapomniany jest widok z tzw. „oka Teneryfy” – naturalnego łuku skalnego, skąd rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta Los Gigantes i otaczających je majestatycznych klifów

  el agujero trekking teneryfa (6)
  el agujero trekking teneryfa (7)
  el agujero trekking teneryfa (8)
  el agujero trekking teneryfa (9)
  el agujero trekking teneryfa (10)
  el agujero trekking teneryfa (11)
  el agujero trekking teneryfa (14)

  Mirador de Chipeque

  Panorama,Of,El,Teide,Volcano,And,Orotava,Valley,From,Mirador

  Na trasie z Teide do La Laguny Punkt widokowy Chipeque słynie z zachwycających widoków, a zwłaszcza słynnego morza chmur.

  Różnorodne punkty widokowe na Teneryfie, od Cruz del Carmen na północy po Montaña Amarilla na południu, oferują coś dla każdego podróżnika. Niezależnie od tego, czy są to nierówne wybrzeża, spokojne góry, czy miejskie krajobrazy, widoki Teneryfy są niezrównane.

  Czy do wszystkich punktów widokowych mogę dojechać samochodem?

  Do większości punktów widokowych można dojechać samochodem, choć do niektórych, jak Punta de Teno, dostęp jest czasami ograniczony.

  Czy istnieją punkty widzenia przyjazne rodzinie?

  Tak, wiele z nich, np. Mirador de La Garañona, jest bezpiecznych i odpowiednich dla rodzin.

  Jaki jest najlepszy czas na zwiedzanie punktów widokowych?

  Wczesnym rankiem lub późnym popołudniem na zdjęcia, chociaż są oszałamiające o każdej porze dnia.

  Punkty widokowe na Teneryfie

   Więcej o Teneryfie z perspektywy naszej rodzinnej podróży przeczytacie we wpisach, które znajdują się (i które stale dodajemy) w zakładce Podróże. Jeszcze więcej informacji, czeka na stronie WyspyKanaryjskie.info, gdzie znajdziecie aktualności i ciekawostki o Wyspach Kanaryjskich.

   przystanek rodzinka podroze 1

   Dziecieca ciekawosc blok 1
   obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
   polub przystanek rodzinka facebook
   Scroll to Top