swinka Malinka i słon Leon (1)

„Świnka Malinka i słoń Leon” – o trudach planowania, asertywności i teatrze zabawy

Świat Mo Willemsa, pełen kolorów i humoru, to kraina, do której warto powracać, szczególnie gdy podróżując, towarzyszą nam dwie sympatyczne postacie: niewielka Świnka Malinka i wielki słoń Leon. Ta niezwykła para przyjaciół przechodzi przez różne sytuacje w serii książek m.in. „Masz coś na głowie”, „Wymarzona wycieczka” i „Jestem żabką”, przekazując młodym czytelnikom cenne lekcję na temat asertywności, planowania i twórczej zabawy. Co więcej, jest to przekaz oparty na wdzięku, komizmie i koleżeńskim stosunku do dziecka jako ciekawego świata czytelnika.

Seria książek

Seria „Świnka Malinka i słoń Leon” w oryginale liczy ponad 20 tomów. W Polsce przygody wyluzowanej świnki i zatroskanego słonia ukazują się nakładem wydawnictwo Babaryba. Do tej pory opublikowanych zostało 9 tytułów. Trzy nowości przedstawimy poniżej.

„Masz coś na głowie!”

swinka Malinka i słon Leon (5)

„Masz coś na głowie” to książka, która pokazuje, jak istotne jest wyrażanie własnego zdania i bycie asertywnym, nawet jeśli na twojej głowie przysiadają dwa uparte ptaszki. Leon, choć na początku nieśmiały, z pomocą asertywnej Malinki, uczy się wyrażać swoje uczucia i granice, co jest nieocenioną lekcją dla dzieci.

swinka Malinka i słon Leon (6)
swinka Malinka i słon Leon (7)

„Wymarzona wycieczka”

swinka Malinka i słon Leon (3)

„Wymarzona wycieczka” pokazuje nam, że nawet najlepsze plany mogą ulec zmianie, i że kluczem do szczęścia jest elastyczność i zdolność do improwizacji. Leon ma wszystko zaplanowane, ale gdy plany zaczynają się sypać, to właśnie Malinka ratuje sytuację, przypominając nam, że rzadko kiedy rzeczy idą zgodnie z planem, ale to nie znaczy, że nie mogą być zabawne i ekscytujące.

swinka Malinka i słon Leon (11)
swinka Malinka i słon Leon (12)
swinka Malinka i słon Leon (13)
swinka Malinka i słon Leon (14)

„Jestem żabką!”

swinka Malinka i słon Leon (4)

„Jestem żabką” to wesoła i pełna uroku opowieść o zabawie w przebieranie, która pokazuje, jak ważna jest wyobraźnia i jak może pomóc nam zrozumieć siebie i innych. Malinka, przebierając się za różne postacie, pokazuje Leonowi i czytelnikom, jak wiele radości i wiedzy można czerpać z odgrywania ról.

swinka Malinka i słon Leon (8)
swinka Malinka i słon Leon (9)
swinka Malinka i słon Leon (10)

swinka Malinka i słon Leon (2)

Wszystkie trzy książki z serii to doskonały wybór dla młodych czytelników. Willems umiejętnie łączy zabawę, humor i istotne lekcje życiowe w swoich ilustrowanych opowieściach, czyniąc z nich nie tylko rozrywkę, ale też narzędzie edukacyjne, które może pomóc dzieciom zrozumieć ważne aspekty życia i relacji z innymi.

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook

O trudach i radości dzielenia się przeczytacie również w „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” Jörga Mühle.

dwa dla mnie jeden dla ciebie 1

Jeśli zaczynacie dopiero przygodę z komiksami, zerknijcie na „Wielką podróż dziadka Eustachego”. To doskonały w swej prostocie komiks dla dzieci, tyle że bez dymków i prawie bez słów.

wielka podroz dziadka eustachego 15
Scroll to Top