miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (1)

Trening żucia i nie tylko! Jak mioGRYZIE™, czyli zdrowe przekąski dla dziecka rewolucjonizują terapię logopedyczną.

Jak połączyć zdrową dietę z efektywną terapią dziecka? Stale rosnący asortyment produktów mioGRYZIE™ oraz pozytywne rodzicielskie i terapeutyczna rekomendacje udowadniają, że to możliwe! Te zdrowe przekąski dla dziecka nie tylko smakują wyśmienicie, ale także stanowią cenne narzędzie w terapii logopedycznej i miofunkcjonalnej. Odkryj razem ze mną mioGRYZIE™, przekonując się, dlaczego te produkty zmieniają podejście do zdrowia i terapii.

  Na końcu artykułu mam dla Was coś specjalnego!

  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (10)

  MioGRYZIE™ stworzone przez specjalistę i praktyka

  Pomysłodawczynią i producentem mioGRYZI™ jest Aleksandra Podsiadły – neurologopeda z bogatą wiedzą i praktyką. Jest właścicielką Centrum NEUROlogopedycznego werboSENS w Gdańsku i Fundatorką oraz Wiceprezesem Fundacji Maluszek-Okruszek. Jej misją było stworzenie produktu, który spełniłby potrzeby zarówno rodzica, dziecka, jak i terapeuty.

  Innowacyjny – zdrowy i terapeutyczny – produkt na polskim rynku

  To, co wyróżnia mioGRYZIE™ na rynku, to wysoka jakość i ich zastosowanie w terapii. Jak wspomniałam, stworzone zostały przez neurologopedkę, by podnieść efekty terapii, jednocześnie rozbudzając dziecięcą ciekawość i uatrakcyjniając czas ćwiczeń.

  Ponadto powstają w rodzinnej Manufakturze Żuławskiej, co gwarantuje ich wysoką jakość, przy zachowaniu wartości odżywczych. Produkty marki mioGRYZIE™ suszone są w temperaturze nie wyższej niż 45°C, co pozwala zachować około 95% naturalnych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Są wykonane w 100% z owoców, bez dodatku cukrów i konserwantów.

  MioGRYZIE™ to doskonały zamiennik niezdrowych przekąsek. Nie tylko są pyszne, ale też mają różnorodne smaki, od bananowego przez truskawkowy, aż do czekoladowego. Każdy smak ma swoje właściwości zdrowotne. Mogą być podawane dzieciom od 8. miesiąca życia i są doskonałym uzupełnieniem diety.

  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (11)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (14)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (13)

  Zdrowe przekąski dla dzieci – MioGRYZIE™ z punktu widzenia logopedy

  Po pierwsze – mioGRYZIE™ można z powodzeniem włączyć do terapii karmienia oraz terapii miofunkcjonalnej, wspomagając prawidłowy rozwój funkcji prymarnych i nie tylko w obrębie kompleksu ustno-twarzowego. Możliwości zastosowania są naprawdę szerokie, m.in.:

  • wzmacnianie mięśni w obrębie twarzy (m.in. mięśnia okrężnego warg),
  • wspomaganie ruchów lateralnych języka,
  • usprawnianie gryzienia i żucia,
  • wykorzystanie ich jako tzw. akcesorium stabilizacji żuchwy oraz dysocjacji ruchów żuchwy od ruchów języka oraz ruchów języka od ruchów warg,
  • pomoc w ćwiczeniach pionizacji języka, mięśni języka i warg.

  Produkty te są dostępne w różnych smakach i fakturach, co jest cennym dodatkiem, szczególnie w pracy z dziećmi, rozbudzając dziecięcą ciekawość, ale i zapewniając szereg doświadczeń sensorycznych.

  W tradycyjnej terapii wad wymowy mioGRYZIE™ i mioKLEJEK® doskonale sprawdzają się jako pomoc w uwrażliwianiu miejsc ważnych artykulacyjnie (m.in. przyklejenie kawałka miogryzia na wał dziąsłowy – przednia część język dotyka dziąsła w miejscu przyklejonego miogryzia, realizacja głosek przedniojęzykowo-dziąsłowych).

  Dzieci często są niechętne do ćwiczeń i terapii. Smaczne i ciekawe w smaku mioGRYZIE™, uatrakcyjniają terapię, jednocześnie podnosząc jej efektywność. To świetny sposób na motywację i zaangażowanie dziecka w proces terapeutyczny.

  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (7)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (8)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (6)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (5)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (4)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (18)

  logopeda na teneryfie Maria Rybak 2

  Logopeda na Teneryfie – harmonijny rozwój Twojego dziecka

  Zdrowe przekąski dla dzieci – MioGRYZIE™ z punktu widzenia rodzica

  Po pierwsze jako rodzic doceniam fakt, że mioGRYZIE™ są wykonane w 100% z owoców i nie zawierają dodatku cukrów ani konserwantów. Mogą być podawane dzieciom od 8. miesiąca życia i są doskonałym uzupełnieniem diety. Bez obaw mogą spełniać rolę drugiego śniadania, przekąski w podróży (u nas świetnie sprawdzają się w samolocie), energetycznych smakołyków po zajęciach fizycznych. Bezpieczeństwo i zdrowie to niepodważalne zalety mioGRYZI™.

  MioGRYZIE™ to również narzędzie, które można wykorzystać w domu, nie tylko na sesji terapeutycznej. Rodzice mogą podawać je jako zdrową przekąskę, jednocześnie obserwując, jak ich dziecko wykonuje zalecane przez terapeutę ćwiczenia.

  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (12)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (17)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (2)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (3)
  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (14)

  MioGRYZIE™ to więcej niż tylko zdrowa przekąska. To narzędzie terapeutyczne, które z powodzeniem można zastosować zarówno w terapii wad wymowy, jak i terapii miofunkcjonalnej. Dzięki nim terapia nabiera nowego wymiaru, staje się ciekawsza dla dziecka i bardziej kompleksowa. Dla rodziców to z kolei sposobność na wsparcie rozwoju dziecka w sposób zarówno zdrowy, jak i smaczny.

  Cieszę się, że to innowacyjne podejście do terapii zdobywa coraz większą popularność w Polsce.

  Wspomniana niespodzianka to kod rabatowy na cały asortyment sklepu. Wejdź na miogryzie.pl. Podczas zakupów wystarczy wpisać hasło PRZYSTANEKRODZINKA, aby otrzymać 10% rabatu na zakupy.

  miogryzie zdrowa przekaska dla dzieci (10)

  Na naszym Instagramie znajdziecie więcej wskazówek logopedycznych dla rodziców w cyklu Przystanek Logopeda.

  dziecko nie mowi 1

  Moje dziecko nie mówi, mówi mało lub nie chce mówić — kiedy iść do logopedy?

  obserwuj przystanek rodzinka instagram
  polub przystanek rodzinka facebook
  Scroll to Top