gra la cucaracha 15

Oswajanie z hiszpańską rzeczywistością :), czyli gra „La Cucaracha” – recenzja

Dynamiczna, nieprzewidywalna, emocjonująca. Taka jest gra „La Cucaracha”. To zabawa dla całej rodziny, w której liczą się refleks i zręczność. Koncept z -pałętającym się na kuchennej planszy wśród sztućców – karaluchem rozgrzewa emocje graczy. Łapanie w grze wcale niemile widzianych insektów w domu, zapewnia świetną rozgrywkę, przy okazji pozwalając co poniektórym oswoić się z popularnymi w ciepłych krajach karaluchami. Pomysł, by ohydne owady uczynić bohaterami gry planszowej przypada do gustu nie tylko najmłodszym.

Noże, łyżki i widelce do ręki! Łapania, wabienia i polowania przyszedł czas!

Zawartość

Gra „La Cucaracha” mieści się w dużym pudełku, którego wnętrze jest zarazem planszą (plansza 3D z 24 ruchomymi sztućcami).

Ponadto w skład gry wchodzą:

  • elektryczny karaluch (robot HEXBUG nano) – do gry wymagana jest jedna bateria AG13/ LR44 1.5 V, bateria jest dołączona do gry,
  • 18 żetonów – karaluchów
  • 1 kostka,
  • 2 pary drzwi,
  • instrukcja obsługi.

IMG

Refleks, zwinność, zręczność i zabawa – trzy gry planszowe dla przedszkolaków, w których pozytywne emocje sięgają zenitu (a wśród nich kolejna część „La cucaracha”).

Przedział wiekowy

Sugerowany przez producenta wiek: 5+

Jeśli dla Waszych młodszych graczy presja czasu oraz dynamicznie i chaotycznie poruszający się karaluch nie grają roli i nie działają na nich deprymująco, śmiało można włączyć w rozgrywki nawet 4-latka.

gra la cucaracha 13

Rozwijane umiejętności

  • refleks,
  • zręczność,
  • elementy strategii z uwzględnieniem wyobraźni przestrzennej,
  • sprawność manualna.

gry planszowe dla dzieci 1

Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

Charakterystyka gry „La cucaracha”

Polowanie na karalucha odbywa się w kuchni, pomiędzy labiryntem ze sztućców. Autor gry proponuje do wyboru cztery ustawienia początkowe planszy.

Po wyborze jednej z nich wystarczy wrzucić włączonego robaczka na środku planszy. Pędzący w kuchennych zakamarkach karaluch wykonuje niespodziewane ruchy, tym samym utrudniając graczom zagonienie go do swojej pułapki w jednym z czterech rogów planszy.

Zbudowane ze sztućców ścianki labiryntu gracze modyfikują zgodnie z tym, jaki znak wypadnie na kostce. 

Wygrywa gracz, który 5 razy złapie karalucha.

Recenzja gry „La cucaracha”

Dzięki prostym zasadom gra „La Cucaracha” pozwala na szybkie zrozumienie mechaniki i dołączenie do zabawy.

Dodatkowo oryginalny pomysł, ciekawa szata graficzna gry, trwałe elementy (stabilna plansza 3D z 24 ruchomymi sztućcami, gumowy elektryczny robot HEXBUG nano, grube tekturowe żetony ) i ogromna dawka pozytywnych emocji podczas prób schwytania karalucha – sprawia, że gra nie gości długo na szafce. Przeciwnie cały czas jest w obiegu.

Ogromny jej atut to niezależność językowa, dzięki temu świetnie sprawdza się wśród dzieci z różnych kręgów językowych.

Jeśli lubicie emocjonujące rozgrywki, gra „La Cucaracha” jest dla Was. Nieprzewidywalnego i wesoło drepczącego pomiędzy ściankami labiryntu robaka pokochają młodsi i starsi gracze. Gwarantujemy!

gra la cucaracha 22
gra la cucaracha 21
gra la cucaracha 20
gra la cucaracha 19
gra la cucaracha 18
gra la cucaracha 17
gra la cucaracha 16

La cucaracha” ukazała się nakładem wydawnictwa Ravensburger. Jeśli lubicie gry planszowe i towarzyskie, to „La cucaracha” zdecydowanie umili Wam rodzinne i przyjacielskie spotkania.

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top