flex puzzler gra 1

„Flex Puzzler” – recenzja gry

Jeśli nie przepadacie za współzawodnictwem w grach logicznych, przeciwnie – lubicie spokojnie, bez pośpiechu kombinować i szukać właściwego rozwiązania łamigłówek, to „Flex Puzzler” jest dla Was. Spora ilość zadań, na stopniowo zmieniających się poziomach trudności sprawia, że zabawa staje się ciekawsza. A gdy w ręce trafia specjalny plastikowy mechanizm, który można wygiąć w dowolny sposób pod kątem 90°, o nudzie nie ma mowy. Pomyśl, wygnij, rozwiąż!

Zawartość

Cała zawartość „Flex Puzzler” mieści się w małym i kompaktowym plastikowym pudełku. Oryginalnie gra opakowana jest również w dodatkową kartonową okładkę. Poręczne opakowanie idealnie nadaje się, by grę zabrać na piknik, do znajomych i oczywiście w podróż.

flex puzzler gra 5

W skład gry wchodzą:

  • FLEX Puzzler,
  • książeczka z instrukcją i zadaniami oraz osobna książeczka z rozwiązaniami.
flex puzzler gra 2
flex puzzler gra 3

Przedział wiekowy

  • sugerowany przez producenta wiek: 7+

Zgadzamy się z kryteriami Wydawcy. Po pierwsze „Flex Puzzler” wymaga odpowiedniej sprawności manualnej, dzieki której dziecko swobodnie operować może w dłoniach kolorową konstrukcją, ale i z odpowiednią siłą wyginać specjalny mechanizm. Po drugie zaproponowane zadania nadają się dla dzieci starszych niż przedszkolaki. Chociaż starszacy zaprawieni w logicznych łamigłówkach też dadzą radę.

Rozwijane umiejętności

  • zręczność,
  • koncentracja, ale i cierpliwość,
  • wyobraźnia przestrzenna,
  • percepcja wzrokowa,
  • myślenie logiczne.
gry planszowe dla dzieci 1

Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

Charakterystyka rozgrywki

Zabawa z „Flex Puzzler” nie wymaga długich przygotowań. Wystarczy otworzyć książeczkę na dowolnym zadaniu, w ręce wziąć plastikową konstrukcję i próbować odtworzyć przestrzenny układ klocków.

Plastikowa konstrukcja dzięki specjalnemu mechanizmowi z wykorzystaniem rowków w klockach i rozciągliwej gumce, którą połączone są kolorowe klocki (i która może wypełniać poszczególne szczeliny klocków) – pozwala wyginać w dowolny sposób pod kątem 90°.

Cztery stopnie trudności gry to w sumie 80 zadań. Dodatkowo załączono również 20 zadań łączych „Flex Puzzler z inną jej wersją – „Flex Puzzler XL”.

Jesteśmy fanami jednoosobowych gier, więc „Flex Puzzler” wpada na długo w nasze ręce. Poręczne opakowanie zachęca do traktowania jej jako gry podróżnej, a to kolejny punkt w naszym rankingu gier. Poza tym – stopniowany poziom trudności wyzwań i unikatowa konstrukcja to kolejne zalety „Flex Puzzler”.

Nasza zabawa z łamigłówką „Flex Puzzler” wygląda tak:

flex puzzler gra 6

„Flex Puzzler” ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel.

rebel logo
flex puzzler gra 1

Flex Puzzler dołącza do sprawdzonych sposobów na podróż z dzieckiem we wpisie – Daleko jeszcze? Daleko! 50 sposobów na podróż z dzieckiem

zabawy z dzieckiem w podrozy sposobow
zabawy z dzieckiem w podrozy sposobow

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top