“Księżycowe opowieści” już są w repertuarze Teatru Maska w Rzeszowie. Lunatyczny taniec wampirów w iście upiornej scenografii (grobowce, trumny, przewaga czarnego, czerwonego i fioletowego koloru oraz gęsty biały dym) przy akompaniamencie dramatycznej muzyki budzącej dreszcze widza (szczególnie młodego) – okazał się mocnym wstępem do – śmiało, ale i szczerze napiszę – świetnego spektaklu!
Świetny musical Teatru Maska w Rzeszowie „Księżycowe opowieści” łączy w sobie:
- wpadające w ucho i rytmiczne: taniec i piosenki wykonywane w formie estradowych przebojów (rewelacyjne wokale, dodatkowo gra świateł eksponująca wykonującego utwór aktora/aktorkę oraz spuszczane z sufitu mikrofony ogniskujące uwagę widza na muzycznym występie),
- wartkie dialogi, które jasno wprowadzają widza w fabułę wydarzeń i problematykę spektaklu (nieustanna ucieczka wampirki Miny i jej babci przed potwornymi – w ich mniemaniu – ludźmi, kwestie inności i odmienności, w konsekwencji prześladowań, ale i strachu przed zakorzenionymi w zbiorowej świadomości nieprawdziwymi wyobrażeniami na temat wampirów, wilkołaków i ludzi),
- doskonale tworzącą nastrój grozy scenografię i charakterystykę.
W efekcie przekaz, że „człowiek człowiekowi (powinien być) człowiekiem”, a „wilk wilkowi wilkiem” staje się wiarygodny.
“Księżycowe opowieści” to musical w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego, ze scenografią Marty Ożóg i muzyką
Miłosza Sienkiewicza.
Na dobrą zabawę i zachwyt sztuką w świetnym wydaniu zaprasza Teatr Maska.
Premiera spektaklu odbyła się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2022.
Zdjęcia użyte w tekście: Habryń / Wawrzoła
Zastanawiacie się, jak wprowadzić małego widza w świat teatru? Zerknijcie na nasze wskazówki i starania — Jak wprowadzić młodego widza w świat teatru? Krakowska Groteska daje odpowiedź.
Zerknijcie również na inną naszą listę rodzinnych przystanków, czyli wpis Podkarpacie – atrakcje dla dzieci, czyli co zobaczyć na Podkarpaciu.