Eoin McLaughlin i Polly Dunbar, autorzy powszechnie znani z takich tytułów jak “Czy mogę się przytulić?”, “Kiedy nie możemy się przytulić” czy “Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić” powracają z nowym dziełem, “Wrr”. Tym razem para twórców serwuje nam ciepłą i mądrą historię o złości, frustracji, a przede wszystkim empatii.
W książce śledzimy losy żółwia, który ma wyjątkowo pechowy dzień. Kłopoty zaczynają się, gdy przewraca się na grzbiet i nie jest w stanie samodzielnie wrócić do prawidłowej pozycji. Złość i smutek nie pozwalają mu cieszyć się z niczego. W tym momencie pojawia się jeż, który przez próby zrozumienia żółwia pokazuje, jak istotne są cierpliwość i wsparcie.
Żółw, główny bohater powieści, jest postacią, z którą łatwo się zidentyfikować. Jego trudności to niezwykle uniwersalne doświadczenie – upadł na plecy i nie może się podnieść. Jak każdy z nas, kiedy jest mu ciężko, nie ma ochoty na bliskość, troskę, nawet rozmowę. Jego frustracja jest namacalna, a emocje wibrują na każdej stronie książki.
Tutaj z pomocą przychodzi Jeż – druga istotna postać. Jego rola polega na próbie zrozumienia, czym jest frustracja Żółwia i jak mu pomóc. Ta dynamika między dwoma bohaterami wprowadza ważne przesłanie, że prawdziwa empatia to nie tylko dostrzeganie emocji innych, ale także próba zrozumienia i wczucia się w ich sytuację.
“Wrr” jest więc nie tylko fascynującą opowieścią, ale też ważnym narzędziem, które może pomóc młodym czytelnikom zrozumieć i nauczyć się radzić sobie z własną złością, a także kształtować empatię wobec innych.
Dzięki “Wrr” możemy uczyć nasze dzieci, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i jak ważna jest empatia wobec innych. Jest to książka pełna mądrości i ciepła, której czytanie to prawdziwa przyjemność.
Książka “Wrr” Eoin McLaughlin z ilustracjami Polly Dunbar ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.
Komiksy dla dzieci, czyli jak zacząć przygodę z komiksami – TOP 15.
Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.