“Snack Attack!” to dynamiczna gra zręcznościowa dla graczy od 6 lat, którzy podczas szybkich rozgrywek chwytają niezwykłe i zabawne widelce w dłoń i staczają zręczne bitwy, łapiąc określone przysmaki. Kto w całej grze zbierze ich najwięcej, wygrywa! Ale uwaga – rozrywkowy stół, to nie róg obfitości, nie dla wszystkich starcza smakołyków. A więc widelce w dłoń, bo kto pierwszy, ten lepszy!
Zawartość
Zawartość “Snack Attack!” mieści się w dużym pudełku.
W skład gry wchodzą:
- 4 widelce,
- 24 małych kart (po 3 na każdy przysmak),
- 72 duże karty przysmaków,
- 30 żetonów torebek,
- 1 instrukcja.
Przedział wiekowy
- sugerowany przez producenta wiek: 6+
6+ to dobry czas, by dołączyć do rozgrywki “Snack Attack!”. Zapewniamy jednak, że sprawny manualnie i zręczny 5-latek również będzie miał wiele frajdy z władania widelcami (można rzec – magicznymi) i z łapania przysmaków.
Rozwijane umiejętności
- zręczność i sprawność manualna,
- refleks.
Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥
Charakterystyka rozgrywki i recenzja
PRZYGOTOWANIE
Zabawa ze „Snack Attack!” nie wymaga długich przygotowań. Na stole rozłóżcie karty małych przysmaków – po 1,2 lub 3 z każdego rodzaju, w zależności, czy 2,3 lub 4 osoby biorą dział w grze. Żetony papierowych torebek połóżcie obok na stole. Każdemu graczowi rozdajcie po 4 duże karty przysmaków, które należy trzymać w ręce. Pozostałe karty stanowić będą talię do dobierania i należy ją położyć obok najmłodszego gracza – po jego lewej stronie. Obok każdego rozgrywającego musi się znaleźć oczywiście widelec.
CEL GRY
Celem gry jest zebranie jak najwięcej papierowych torebek, które zdobywa się za złapanie widelcem określonych przysmaków – odpowiadającym wyłożonym na stole kartom.
PRZEBIEG GRY
Wszyscy gracze odkładają po 1 karcie ze swojej ręki i kładą ją po swojej prawej stronie. Karty dobieramy ze stosu po lewej stronie (na niego karty zrzuca osoba po lewej stronie), a odrzucamy na stos gracza prawej stronie.
O czym należy pamiętać?
- odrzucane karty kładziemy obrazkiem do dołu,
- gracz z talią po lewej stronie dobiera karty właśnie z tego stosu, a nie stosu odrzucanych kart przez racza po lewej stronie,
- ostatni gracz w kolejności nie przekazuje karty sąsiadowi z prawej, ale odkłada ją na stos kart odrzuconych, który powinien leżeć obok talii do dobierania.
Przekazywanie kart kończy rundę, gdy ktoś zbierze 4 karty z takim samym przysmakiem. Kładzie je wtedy na stole obrazkiem do góry. Gracze łapią widelce w dłoń i próbują na niego nabić (właściwie przyssać) JEDNĄ małą kartę z takim przysmakiem. Na stole jest o jedną kartę mniej niż uczestników gry, więc w każdej rundzie komuś nie uda się złapać karty.
KONIEC GRY
Zasady przewidują zakończenie gry po 10 rundach. Po każdej rundzie małe karty ponownie należy rozłożyć na stole, a wszystkie duże karty potasować i rozdać graczom po 4. Kolejną rundę rozpoczyna gracz, który nie zdobył żetonu w minionej rundzie.
“Snack Attack!” cenimy za proste zasady, dynamiczność i zabawę. To świetna rodzinna karcianka, wzbogacona o oryginalne gadżety – widelce z przyssawkami i chowanymi ostrzami. Ćwiczymy z nią nie tylko spostrzegawczość, ale i refleks, a emocje podczas poszukiwań narzuconego przysmaku sięgają zenitu. Nie można się z nią nudzić.
“Snakc attack!” polecamy na towarzyskie spotkania, rodzinne pikniki (pamiętać jednak trzeba o twardym i stabilnym podłożu), ale i idealnie sprawdza się podczas oczekiwania na zamówione przysmaki w restauracji.
Sprawdźcie sami, a przekonacie się, że frajda w sprawnym władaniu widelcami i wyszukiwaniu smakołyków uzależnia nie mniej, niż prezentowane na kartach przysmaki.
Tak “Snack Attack!” wygląda w praktyce”:
“Snack Attack” ukazała się nakładem wydawnictwa Piatnik.
Polecamy również – „Gra w kotka i w pyszczek” – szalony pinballowy pojedynek zręczności i refleksu.