“Przyjaźń. To, co nas łączy” to malowana lapidarnym słowem i barwnymi ilustracjami opowieść o najbardziej zażyłej relacji międzyludzkiej. Kilkadziesiąt obrazów uzupełnianych krótkim zdaniem, zwrotem, wyrażeniem lub pojedynczym tylko słowem doskonale odzwierciedla uniwersalne prawdy o przyjaźni, która jak żadna z więzi międzyludzkich, posiada niejedno oblicze.
ZA WSZYSTKIE RODZAJE PRZYJAŹNI:
PRZELOTNE,
NA CAŁE ŻYCIE,
TE, KTÓRE ZAMIENIAJĄ SIĘ W MIŁOŚĆ,
I TE, KTÓRYCH NIE ODWAŻYLIŚMY SIĘ RATOWAĆ.
Publikacja “Przyjaźń. To, co nas łączy”, którą śmiało nazwać można również albumem, odpowiada na pytania dotyczące natury przyjaźni, jej początków, zmian, jakie przynosi w życiu ludzi czy konsekwencji, jakie niesie ze sobą utrata takiej więzi.
Śledzenie historii przyjaźni kilku osób doświadczonym już czytelnikom poprzez wywołane reminiscencje ze swojego życia pozwala dokonać pewnego rodzaju podsumowania dotychczasowych relacji. Lektura może okazać się więc gorzką lekcją lub przeciwnie – stać się emocjonalnym ukojeniem.
Z kolei młodym czytelnikom pokaże bogactwo doświadczeń, które niesie ze sobą przyjaźń.
Przyjaźń…
Jak rodzi się, ale i jak umiera?
Kogo łączą jej więzi?
Jakie granice pozwala pokonywać?
Jak zmienia człowieka?
Co można dzięki niej odkryć (wokół siebie, ale i w sobie)?
Kim staje się dla drugiego człowieka przyjaciel – jest radosnym kompanem podróży lub przygód, cichym towarzyszem wzlotów i upadków, smutków i radości, czy kimś jeszcze?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w książce “Przyjaźń. To, co nas łączy”.
Tytuł “Przyjaźń. To, co nas łączy” duetu – Heike Faller i Valerio Vidalito – ukazała się nakładem wydawnictwa Format. To jedna z wielu książek i książeczek dedykowanych szerokiemu kręgowi odbiorców.
Wielkoformatowy album „Razem. W stadzie, ławicy i chmarze” o fenomenalnej mądrości Matki Natury.
Wspólny stół – oda do tradycji