“Ja, człowiek. Księga empatii” jest kolejną częścią bestsellerowej serii tworzonej przez Susan Verde i Petera H. Reynoldsa. To książka o istocie człowieczeństwa, o młodym człowieku nieustannie poszukującym odpowiedzi na pytanie, kim jestem? Rysowana minimalistyczną kreską i relacjonowana oszczędną narracją podróż głównego bohatera okazuje się być uniwersalną historią wielu młodych ludzi.
W duchu uważności i rytmie slow polecamy książkę „Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata”.
Pierwszoosobowa narracja kilkuletniego chłopca pozwala na utożsamianie się czytelnika z głównym bohaterem, ale też staje się uzasadnieniem dla podobnych narratorowi poszukiwań — filozoficznych i światopoglądowych.
A co, zdaniem kilkulatka, znaczy być człowiekiem?
Być człowiekiem to być istotą wyjątkową, stanowiącą o swoim losie — jedną z wielu miliardów, ale i równocześnie nie jedyną, nie samotną, ale tworząca wspólnotę z innymi niepowtarzalnymi ludźmi.
Być człowiekiem to także rozwijać się, pamiętać, że ma się wybór, posiadać nieposkromioną ciekawość, dziwić się, zachwycać, mieć marzenia.
Ale być człowiekiem to także popełniać błędy, nie rozumieć wszystkiego, czuć smutek.
Przede wszystkim jednak być człowiekiem to potrafić podnieść się z porażki, ruszyć naprzód lub wzlecieć w górę (jak kto woli), współodczuwać, rozmawiać, wybaczać.
“Ja, człowiek. Księga empatii” okazuje się być pochwałą człowieka, wszystkich jego ułomności i zalet. Bo bycie człowiekiem daje ogrom możliwości.
Budująca i motywująca lekcja uważności i empatii, czyli książka “JA, CZŁOWIEK. KSIĘGA EMPATII” Susan Verde z ilustracjami Petera H. Reynoldsa ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.