buleczka ratuje swiat 3

„Bułeczka ratuje świat” – recenzja

„Bułeczka ratuje świat” jest opowieścią rezolutnej kilkulatki o pierwszym dniu wakacji (w dodatku jej pierwszych). A że miesiące wolne od szkoły są najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek wymyślono, Bułeczka nie zamierza marnować dnia na polegiwaniu w łóżku, nawet jeśli jest to dziecięcy pokój jej mamy urządzony w domu ukochanej babci. W wakacje można przecież robić to, na co się ma ochotę, a co jak co, ale głowa Bułeczki jest zawsze pełna pomysłów — nietuzinkowych. Co powiecie na ratowanie świata w wakacje? Brzmi intrygująco?

buleczka ratuje swiat 5

Kilkulatka wie dobrze, że wakacje to nie tylko wolność. To również odpowiedzialność. Tak oto, łącząc te dwie rzeczy, Bułeczka układa swój wakacyjny plan — będzie ratować świat. Babcia podzielająca entuzjazm wnuczki wraz ze swoim chłopakiem Klausem towarzyszą jej w ekologicznych misjach, w dbaniu o rośliny, w poszukiwaniu zwierząt potrzebujących opieki czy podczas sprzątania plaży. Przy okazji, na tej ostatniej można całkiem dobrze się bawić.

buleczka ratuje swiat 6
buleczka ratuje swiat 7
buleczka ratuje swiat 8
buleczka ratuje swiat 9

Czy Bułeczka drobnymi krokami może uratować świat od ekologicznej zagłady?

Od czego zacząć ratowanie ogromnego świata?

W jakim stopniu dorośli z otoczenia głównej bohaterki wezmą odpowiedzialność za to, co robią i pomogą w wakacyjnym planie Bułeczki?

Uparta i bystra kilkulatka dysponuje siłą perswazji. Równocześnie jednak ma mnóstwo dziecięcej ciekawości świata, która przypadkiem doprowadzi ją do małej katastrofy. Ta ostatnia będzie niezłą lekcją dla wszystkich, którzy świat traktują jak śmietnik.

buleczka ratuje swiat 2

„Bułeczka ratuje świat” to drugi tom serii dla starszych przedszkolaków, ale i dla szlifujących swoje umiejętności adeptów czytania.

W pierwszej części serii, czyli w „Bułeczka rządzi”, tak naprawdę rządzą trzy kobiety — młodziutka łobuziara, jej nie mniej poprawna mama oraz szalona, choć mająca swoje lata, babcia. Więcej o rezolutnej kilkulatce przeczytacie w recenzji – „Bułeczka rządzi”.

buleczka rzadzi ksiazka 1

Opowiadaną z humorem przez Sarę Ohlsson i malowaną charakterystyczną kreska Lisen Adbåge książkę „Bułeczka ratuje świat” wydało wydawnictwo Dwie Siostry.

buleczka ratuje swiat 3

O dziecięcej wyobraźni, która nie zna granic, przeczytacie w książce „Dołek” Emmy Adbåge. Wspólna z „Bułeczka rządzi!” jest nie tylko dziecięca perspektywa w postrzeganiu świata, ale i ilustracje. Emma i Lisen to bowiem siostry.

emma adbage dolek zakamarki

Miłośników komików i jednocześnie literatury szwedzkiej dla dzieci, poszukujących historii pełnych humoru i bohaterów prezentujących życiowy optymizmu polecam komiksowe odsłony „Pippi” oraz „Mamy Mu”.

pippi nie chce byc duza i inne komiksy 1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Podobał Ci się ten wpis? Podziel się z innymi!
Przewiń do góry