“Superkot” to kolejna seria komiksów Dava Pilkeya. Trzy pierwsze części, czyli „Superkot. Klub komiksowy”, „Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy” oraz „Superkot. Klub komiksowy. Na przekór” to gratka dla fanów serii „DOGMAN” i „KAPITAN MAJTAS”. Autor wprowadza młodego czytelnika w świat minikomiksów w komiksie, wykorzystując różnorodne techniki artystyczne. Powstaje prawdziwy stylistyczny i graficzny kalejdoskop, ukazując różne perspektywę myślenia i tworzenia bohaterów.
Oczekiwania dorosłych kontra pragnienia dzieci. Hejt a poczucie własnej wartości, wolność słowa, swoboda tworzenia, ludyczna funkcja literatury a edukacyjne wymagania pedagogów względem literatury, trudne braterskie i siostrzane relacje, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, dziewczynek i chłopców …
To tylko niektóre tematy ukryte pod płaszczem szczeniackiej – właściwie żabiej – błazenady. Owe poczynania młodych sympatycznych żabek w Komiksowym Klubie Kocia Pecia owocują komiksami różnej maści – biograficznymi, fantastycznymi, pisanymi wierszem i prozą, stylem artystycznym w formie haiku, ale i młodzieżowym rapem, tworzone techniką kolażu, z fotografii, ale i najprostsze – malowane ołówkiem.
Komiksy dla dzieci, czyli jak zacząć przygodę z komiksami – TOP 15.
Bo w komiksie wszystkie chwyty dozwolone – swoboda tematu, dowolność formy i duuuuużo zabawy. Osobliwością serii jest spora dawka inspiracji, by zostać twórcą – autorem komików, pisarzem, raperem, grafikiem lub ilustratorem. A przesłanie – porażkami nie należy się zniechęcać, bo ciągle doskonalenie jest najważniejsze – sprawia, że nie możemy doczekać się dalszych tomów serii i kolejnej perspektywy tworzenia komiksu.
Świat komiksów łączy się z przeżyciami młodych bohaterów. W ostatniej części Naomi, Melvin oraz rodzeństwo zmagają się z życiowymi dylematami, próbując określić swoją tożsamość oraz miejsce w świecie.
Jednym z centralnych tematów jest chęć wzbogacenia się, która niejednokrotnie prowadzi do niezrozumienia, zamieszania i konfliktu wewnętrznego. Naomi, która wpada na pomysł szybkiego zarobku, staje przed trudnym wyborem – czy dać się ponieść chciwości, czy też pozostać wierna swoim ideałom. Jest to uniwersalna lekcja o wartościach, które młodzi czytelnicy mogą odnaleźć w swoim otoczeniu.
Seria “Superkot” Dava Pilkeya ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.
„InwestyGatory” – nowa seria komiksów dla fanów absurdalnych zwrotów akcji i „brudnego” humoru