Dynamiczna, nieprzewidywalna, emocjonująca. Taka jest gra “La Cucaracha”. To zabawa dla całej rodziny, w której liczą się refleks i zręczność. Koncept z -pałętającym się na kuchennej planszy wśród sztućców – karaluchem rozgrzewa emocje graczy. Łapanie w grze wcale niemile widzianych insektów w domu, zapewnia świetną rozgrywkę, przy okazji pozwalając co poniektórym oswoić się z popularnymi w ciepłych krajach karaluchami. Pomysł, by ohydne owady uczynić bohaterami gry planszowej przypada do gustu nie tylko najmłodszym.
Noże, łyżki i widelce do ręki! Łapania, wabienia i polowania przyszedł czas!
Zawartość
Gra “La Cucaracha” mieści się w dużym pudełku, którego wnętrze jest zarazem planszą (plansza 3D z 24 ruchomymi sztućcami).
Ponadto w skład gry wchodzą:
- elektryczny karaluch (robot HEXBUG nano) – do gry wymagana jest jedna bateria AG13/ LR44 1.5 V, bateria jest dołączona do gry,
- 18 żetonów – karaluchów
- 1 kostka,
- 2 pary drzwi,
- instrukcja obsługi.
Refleks, zwinność, zręczność i zabawa – trzy gry planszowe dla przedszkolaków, w których pozytywne emocje sięgają zenitu (a wśród nich kolejna część “La cucaracha”).
Przedział wiekowy
Sugerowany przez producenta wiek: 5+
Jeśli dla Waszych młodszych graczy presja czasu oraz dynamicznie i chaotycznie poruszający się karaluch nie grają roli i nie działają na nich deprymująco, śmiało można włączyć w rozgrywki nawet 4-latka.
Rozwijane umiejętności
- refleks,
- zręczność,
- elementy strategii z uwzględnieniem wyobraźni przestrzennej,
- sprawność manualna.
Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥
Charakterystyka gry “La cucaracha”
Polowanie na karalucha odbywa się w kuchni, pomiędzy labiryntem ze sztućców. Autor gry proponuje do wyboru cztery ustawienia początkowe planszy.
Po wyborze jednej z nich wystarczy wrzucić włączonego robaczka na środku planszy. Pędzący w kuchennych zakamarkach karaluch wykonuje niespodziewane ruchy, tym samym utrudniając graczom zagonienie go do swojej pułapki w jednym z czterech rogów planszy.
Zbudowane ze sztućców ścianki labiryntu gracze modyfikują zgodnie z tym, jaki znak wypadnie na kostce.
Wygrywa gracz, który 5 razy złapie karalucha.
Recenzja gry “La cucaracha”
Dzięki prostym zasadom gra “La Cucaracha” pozwala na szybkie zrozumienie mechaniki i dołączenie do zabawy.
Dodatkowo oryginalny pomysł, ciekawa szata graficzna gry, trwałe elementy (stabilna plansza 3D z 24 ruchomymi sztućcami, gumowy elektryczny robot HEXBUG nano, grube tekturowe żetony ) i ogromna dawka pozytywnych emocji podczas prób schwytania karalucha – sprawia, że gra nie gości długo na szafce. Przeciwnie cały czas jest w obiegu.
Ogromny jej atut to niezależność językowa, dzięki temu świetnie sprawdza się wśród dzieci z różnych kręgów językowych.
Jeśli lubicie emocjonujące rozgrywki, gra “La Cucaracha” jest dla Was. Nieprzewidywalnego i wesoło drepczącego pomiędzy ściankami labiryntu robaka pokochają młodsi i starsi gracze. Gwarantujemy!
“La cucaracha” ukazała się nakładem wydawnictwa Ravensburger. Jeśli lubicie gry planszowe i towarzyskie, to “La cucaracha” zdecydowanie umili Wam rodzinne i przyjacielskie spotkania.