Książka “Rozgryzione” Marty Kostki i Zuzanny Wędołowskiej to wspierający rodzica przepełniony merytorycznymi smakowitościami przewodnik po każdym etapie żywienia dziecka. Autorki zarażają fascynacją jedzeniem i udowadniają, że żywienie i miłość są ze sobą nierozłącznie związane. Jak rozgryźć żywienie dzieci i nauczyć dziecko dobrze jeść? Podpowiadają dietetyczki oraz graficzka Magda, dzięki której infografikom i notatkom graficznym z łatwością przyswaja się lekkostrawną i smakowitą wiedzę. Częstujcie się recenzją, sięgajcie po więcej do “Rozgryzione” i uczcie siebie i swoje dzieci czerpać radość z jedzenia.
Karmienie noworodka mlekiem, rozszerzanie diety niemowlaka, zmaganie się z neofobią żywieniową przedszkolaka, próby zaradzenia wymaganiom, ale i popularnym wśród nastolatków “dietom” – wszystkie te kwestie budzą mnóstwo wątpliwości i rodzicielskich lęków. Nie pomaga sztywność żywieniowa dorosłych, uleganie modom karmienia, ślepe podążanie za siatkami centylowymi, z jednej strony promowany w mediach idealizowany obraz ciała dziecka, kobiety, mężczyzny, z drugiej kłopotliwe środowisko nagradzające jedzeniem, atakujące reklamami i wszechobecnymi przekąskami.
Jak rozgryźć żywienie dzieci (i swoje) i sprawić, by jedzenie miało swój zdrowy nie tylko żywieniowo, ale i emocjonalnie, poznawczo i psychologicznie charakter?
Warto udać się w tę wyjątkową podróż po żywieniu dzieci wraz z kompendium wiedzy, jakie serwują nam autorki. Przystanków w tej wyprawie jest mnóstwo – od historii karmienia dzieci, przez analizę relacji, potrzeb i motywacji przy stole, naukę samooregulacji i samego jedzenia, po rozwiązywanie problemów dotyczących różnych aspektów jedzenia.
Wspieranie rodzica poprzez budowanie w nim zaufania do tego, że istnieje dziecięca potrzeba dobrego odżywiania się (dziecko wie, ile zjeść i jak rosnąć), a rodzinny stół może z powodzeniem stać się remedium na wszelkie problemy dotyczące żywienia dzieci jest główną myślą, wokół której rozwija się narracja książki “Rozgryzione”.
Jak dobrze zacząć naukę jedzenia?
Czy neofobia to kaprys dziecka, “wielkie nielubienie” czy zjawisko fizjologiczne?
Jak sprawić, by umiejętności oralne (nie tylko z logopedycznego punktu widzenia) nie zostały zahamowane?
Czy zawsze należy przejmować się odmową jedzenia przez dziecko?
Dlaczego niektórzy doświadczają zaburzeń sytości i głodu?
Skąd bierze się niechęć do jedzenia warzyw?
W jaki sposób budować pozytywny obraz ciała?
Jak stać się responsywnym rodzicem i dlaczego warto zaufać dziecku?
Na te i inne pytania, wątpliwości, lęki i kryzysowe sytuacje odpowiedzi znajdziecie w “Rozgryzione”?
Książka “Rozgryzione” – pokazująca, że patrzenie na jedzenie oczami dziecka to najlepsza perspektywa – Marty Kostki i Zuzanny Wędołowskiej z ilustracjami #Magdarysuje ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Emotikon.
„Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają” – poradnik dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.