Kurczak pod nogami kozy? Koń łeb w łeb z owcą? Kot obok psa? W “Hay Stax” to możliwe! “Hay Stax” to jednoosobowa łamigłówka logiczna, w której staramy się układać figurki zwierząt na wyznaczonej na kartce przestrzeni. Spora ilość zadań, stopniowo wzrastający poziom trudności wynikający z ilości zwierząt do “upchania” w gospodarstwie, ale i ze zmieniającego się co raz kształtu farmy urozmaicają zabawę. Zbierz potrzebne zwierzęta, pomyśl i zapakuj oborę do pełna!
Zawartość
Cała zawartość “Hay Stax” mieści się w małym i kompaktowym pudełku. Poręczne opakowanie można wrzucić do torebki, plecaka i zabrać na piknik, do znajomych i oczywiście w podróż.
W skład gry wchodzą:
- 36 układanek podzielonych kolorystycznie według 3 poziomów trudności,
- 36 rozwiązań,
- 9 zwierząt różnego koloru i wielkości, które przedstawiają krowę, świnię, kaczkę, psa, kota, kurczaczka, konia, kozę i owcę,
- instrukcja.
Przedział wiekowy
- sugerowany przez producenta wiek: 6+
Pierwszy poziom z powodzeniem może rozwiązywać zainteresowany i skupiony na zagadce 5-latek. Tym bardziej zaprawione w logicznych łamigłówkach 6-latki dadzą radę początkowym zadaniom. Zagadki ze wzrastającym poziomem trudności dedykowane są graczom starszym, których motywacja nie spada podczas pierwszych nieudanych prób zapełnienia obory wyznaczonymi zwierzętami.
Rozwijane umiejętności
- zręczność,
- koncentracja,
- wyobraźnia przestrzenna,
- percepcja wzrokowa,
- myślenie logiczne.
Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥
Charakterystyka gry “Hay Stax”
Zasady zabawy z “Hay stax” zamykają się w 3 krokach – wyborze układanki, przygotowaniu potrzebnych zwierząt i ułożeniu ich w taki sposób, żeby zmieściły się na określonej przestrzeni zbudowanej z kwadratów. Tyle. Banalnie proste zasady łamigłówki zdecydowanie zachęcają do gry.
Wyzwań w pudełku jest 36. Zostały podzielone na trzy poziomy trudności. Wybór układanki (według kolejności lub losowo) zależy od gracza. Najprostsze zagadki składają się z kilku elementów, najtrudniejsze wykorzystują większość klocków. Część trudniejszych zagadek wymaga układania plastikowych elementów w kilku warstwach.
Każdej układance przypisana jest karta z odpowiedzią, na której znajduje się końcowe ułożenie zwierząt w oborze bez etapów przejściowych.
Przyjazna oku stylistyka klocków i kształt zwierząt bardzo zbliżony do rzeczywistego ich wyglądu (mimo jednoczesnego przymusu wpasowani ich w kontur złożonym z kwadratów) to duży atut układanki.
Pamiętać należy, że “Hay Stax” wymaga równej i twardej podkładki (stołu, podłogi itp.), aby układane na tekturowej planszy zwierzęta tworzyły stabilną całość. To szczególnie ważne przy konstrukcjach kilkuwarstwowych.
“Hay stax” spodoba się osobom nieprzepadającym za współzawodnictwem w grach logicznych. Jeśli więc lubicie spokojnie, bez pośpiechu kombinować i szukać właściwego rozwiązania łamigłówek, to “Hay Stax” jest strzałem w dziesiątkę.
“Hay Stax” ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel.